Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bilety na euro 2012
16.03.2012 08:37

Bilety na euro - UOKiK pozywa UEFA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów staje w obronie kibiców piłkarskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Kucharzyk/East News)

*Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów staje w obronie kibiców piłkarskich. Pozwał europejską federację piłkarską UEFA do sądu, a wobec Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa wszczął postępowanie, które może się zakończyć nałożeniem kary. *

Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu wyjaśniła, że zakwestionowano 25 klauzul zawartych w regulaminie UEFA dotyczącym meczów piłkarskich podczas Euro 2012. Zastrzeżenia dotyczą między innymi wyłączenia odpowiedzialności UEFA za opóźnienia w dostarczeniu kibicom biletów, a także określenia miejsca, gdzie będą rozpatrywane skargi na piłkarską organizację.

- _ Jedną z klauzul, którą kwestionujemy, jest postanowienie, które mówi o tym, że jeśli konsument będzie chciał dochodzić swoich praw z UEFA przed sądem szwajcarskim. Zgodnie z prawem, wszystkie spory rozstrzyga się w sądzie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania konsumenta _ - mówi Majchrzak.

POSŁUCHAJ AGNIESZKI MAJCHRZAK:

UOKiK zwrócił się do sądu o uznanie zapisów za klauzule niedozwolone, co skutkowałoby zakazem stosowania ich we wszystkich umowach na terenie Polski.

Natomiast postępowanie wobec Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa dotyczy zwrotów pieniędzy dla posiadaczy karnetów za odwołany mecz. Rzeczniczka UOKiKu Małgorzata Cieloch powiedziała IAR, że Urząd zainteresował się sprawą po skargach kibiców.

- _ Głównie chodzi o wyłączenie odpowiedzialności klubu, gdy mecz jest odwołany w związku z decyzją administracyjną _ - mówi Cieloch.

Postępowanie przeciwko Klubowi Piłkarskiemu Legia Warszawa może zakończyć się nakazem zmiany praktyki i karą finansową w wysokości do 10 procent rocznego przychodu.

Czytaj więcej o biletach na Euro 2012
Można jeszcze kupić bilety na Euro 2012 Sprzedaż zaczyna się dziś i potrwa do 29 lutego 2012 roku.
Bilety na Euro 2012. Uwaga na oszustów Policjanci apelują do kibiców by kupowali bilety w sprawdzonych źródłach i unikali _ "podejrzanie atrakcyjnych ofert" _.
Bilety na Euro. Jest furtka dla spekulantów? Każdy może kupić bilet dla siebie i gości, bez podawania ich danych.
Tagi: bilety na euro 2012, uokik, uefa, euro 2012, bilety, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz