Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biden
22.04.2014 12:29

Biden w Kijowie: warunkiem pomocy walka z korupcją

Kijów musi jednocześnie zwalczyć "raka korupcji" .

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Wiceprezydent USA Joe Biden obiecuje pomoc dla ukraińskiej gospodarki. Przestrzega jednak, że Kijów musi jednocześnie zwalczyć - jak powiedział - "raka korupcji".

Przebywający z wizytą na Ukrainie Biden powiedział na spotkaniu z ukraińskimi parlamentarzystami, że Stany Zjednoczone będą wspierać przeprowadzenie zaplanowanych na 25 maja wyborów prezydenckich.

- _ To będzie najważniejsze głosowanie w historii kraju _ - podkreślił wiceprezydent USA.

Joe Biden będzie również rozmawiał z ukraińskimi przywódcami, między innymi z pełniącymi obowiązki prezydenta Ołeksandrem Turczynowem i premierem Arsenijem Jaceniukiem.

Ukraina odpowiada

Turczynow poinformował swego amerykańskiego rozmówcę, że Ukraińcy modernizują obecnie swój system zarządzania państwem i gotowi są stawić czoło agresywnym działaniom Rosji.

_ - Planujemy etapami odnowić cały system instytucji państwowych i relacje między państwem a obywatelami _ - powiedział Turczynow w trakcie przeprowadzonych we wtorek rozmów z Bidenem.

Pełniący obowiązku prezydenta zapewnił, że naród ukraiński gotów jest bronić swego kraju przed _ wojskową agresją Federacji Rosyjskiej _. Ukraina podejmuje działania przeciwko prorosyjskim separatystom, którzy okupują budynki instytucji państwowych i samorządowych we wschodnich obwodach, wywieszając na nich rosyjskie flagi i apelując do prezydenta Władimira Putina o wprowadzenie na Ukrainę rosyjskich wojsk.

_ - Niestety, ani Rosja, ani jej oddziały terrorystyczne, które są obecne na Ukrainie, demonstracyjnie nie mają zamiaru wykonywać porozumienia z Genewy _ - podkreślił Turczynow.

W miniony czwartek w Genewie po wielogodzinnych rozmach z udziałem szefów dyplomacji USA, UE, Ukrainy i Rosji przyjęto ustalenia, które zakładają m.in. rozbrojenie nielegalnych grup oraz zwrot zajmowanych budynków ich prawowitym właścicielom. W przyjętym dokumencie zaapelowano, by wszystkie strony powstrzymały się od wszelkiej przemocy, zastraszania i prowokacyjnych działań.

Wczoraj późnym wieczorem MSZ Ukrainy oświadczyło, że zamiast wspierać porozumienie z Genewy Rosja stosuje wciąż nowe sposoby destabilizacji sytuacji we wschodnich obwodach, a kontrolowane przez rosyjskie służby specjalne nielegalne formacje zbrojne _ kontynuują działania obliczone na usprawiedliwienie nowego etapu wojskowej agresji ze strony Rosji _.

Czytaj więcej w Money.pl
USA pomogą w reformach na Ukrainie? Turczynow poinformował swego amerykańskiego rozmówcę, że Ukraińcy modernizują obecnie swój system zarządzania państwem i gotowi są stawić czoło agresywnym działaniom Rosji.
NATO przeliczyło się w sprawie wojsk Rosji? Służby wywiadowcze niektórych państw członkowskich kwestionują ocenę sekretarza generalnego Sojuszu Andersa Fogha.
Rosyjskie MSZ: "Niech USA nam nie grożą" Resort dyplomacji zarzucił Amerykanom, że "próbują wybielić" działania władz w Kijowie.
Tagi: biden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz