Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
20.08.2014 08:19

Biały Dom o egzekucji Jamesa Foleya

Dżihadyści z Państwa Islamskiego twierdzą, że zamordowali amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PrntScrn/YouTube)

Dżihadyści z Państwa Islamskiego twierdzą, że zamordowali amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Na dowód opublikowali w internecie film wideo z jego egzekucji. Amerykański wywiad stara się zweryfikował autentyczność nagrania.

Opublikowany wczoraj film propagandowy Państwa Islamskiego przedstawia zamaskowanego bojownika, który podrzyna gardło ubranemu w pomarańczowy strój mężczyźnie, którym jest prawdopodobnie zaginiony w Syrii 2 lata temu 40-letni Amerykanin James Foley. Bojownik mówi, że zabicie dziennikarza jest odwetem za amerykańskie bombardowania sił Państwa Islamskiego w Iraku.

Rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy Białym Domu Caitlin Hayden poinformowała, że rząd amerykański jest w posiadaniu filmu z rzekomą egzekucją Foleya.

- _ Nasze służby wywiadowcze działają tak szybko jak to możliwe, by ustalić czy nagranie jest autentyczne. Jeśli jest prawdziwe, to jesteśmy zbulwersowani brutalnym morderstwem niewinnego amerykańskiego dziennikarza i przekazujemy kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom _ - oświadczyła Hayden.

Dwaj funkcjonariusze rządu USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, oświadczyli, że opublikowane wczoraj nagranie wideo zostało uznane za autentyczne. Śmierć Foleya potwierdziła rodzina.

Czytaj więcej w Money.pl
Wideo z egzekucji dziennikarza autentyczne Śmierć amerykańskiego reportera Jamesa Foleya potwierdziła rodzina.
Siły irackie zbliżają się do Tikiritu Ofensywę spowalniają miny, bomby przydrożne, a także snajperzy.
Uchodźcy z Iraku trafią do Wielkiej Brytanii? Apel Jeden z hierarchów Kościoła anglikańskiego zarzucił rządowi w Londynie, że chowa głowę w piasek w sprawie chrześcijan w Iraku.
Dżihadyści chcieli zalać Bagdad. Zabijają Kurdyjskie siły zbrojne natarcie w kierunku Mosulu rozpoczęły wczoraj i opanowały częściowo rejon zapory wodnej.
Tagi: irak, james foley, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz