Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruska TV oskarża: Polska ignoruje dowody w sprawie śmierci Leppera

Jej zdaniem, nowe dowody wskazują na to, że szef Samoobrony nie mógł sam odebrać sobie życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Białoruska telewizja państwowa powróciła w niedzielę wieczorem do tematu śmierci szefa Samoobrony, b. wicepremiera Andrzeja Leppera, twierdząc, że w śledztwie pojawiły się nowe dowody, jednak są one ignorowane przez władze i media w Polsce.

_ Przez cały tydzień pojawiały się coraz to nowe dowody, wskazujące na to, że Lepper nie mógł sam odebrać sobie życia _ - powiadomiła telewizja w cotygodniowym programie publicystycznym _ W centrum uwagi _. Powołała się na informacje ogłoszone przez Tomasza Sakiewicza, podała też wypowiedź przedstawiciela internetowej emisja.tv.

_ - Przyjaciele i współpracownicy (Leppera) są przekonani, że w śmierci lidera polskiej opozycji jest ślad polityczny _, a _ w społeczeństwie i w internecie aż kipi z powodu niejasności wokół śmierci nieugiętego polityka _ - mówił komentator. Według białoruskiej TV jednak w Polsce _ władze, i jakoby niezależne demokratyczne media jak gdyby nie zauważały dziwnych szczegółów _.

_ Co ciekawe, Polska kategorycznie odmówiła przyjęcia od kolegów z innych krajów pomocy prawnej w śledztwie. Oficjalna Warszawa o śledztwie międzynarodowym nawet nie chciała słyszeć _ - dodał komentator. Przywołał w tym miejscu śmierć opozycyjnego dziennikarza białoruskiego Aleha Biabienina w zeszłym roku, przypominając, że Mińsk zaprosił wówczas ekspertów OBWE, a ci potwierdzili wersję oficjalnego śledztwa, mówiącą o samobójstwie.

_ W Polsce wielu się obawia, czy władze nie chcą zupełnie przemilczeć wszystkiego, co się stało. Samobójstwo, czy jednak zabójstwo - to pytanie martwi teraz całą Polskę. (...) Samobójstwo, w które nikt nie wierzy. W całym kraju prości ludzie opłakują (Leppera) i czekają na wiadomości z Warszawy i wyjaśnienia, co naprawdę stało się z głównym politykiem opozycji _ - podsumowała białoruska telewizja.

Jest to kolejny materiał poświęcony śmierci szefa Samoobrony wyemitowany w tym tygodniu przez telewizję państwową.

Szef Samoobrony, b. wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy 5 sierpnia w warszawskiej siedzibie partii. W ubiegły poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jego samobójstwa. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

O tragicznej śmierci Andrzeja Leppera czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t154130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samoobrona;wystartuje;w;wyborach;nikt;nie;zastapi;leppera,176,0,889520.html) Idą do Sejmu. Następca Leppera po wyborach Mimo śmierci Andrzeja Leppera, Samoobrona chce startować w wyborach do parlamentu. Dziś do PKW trafiło zawiadomienie o utworzeniu jej komitetu wyborczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t154149.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;fakty;w;sprawie;smierci;andrzej;leppera;tego;prokurator;nie;ujawnil,213,0,888533.html) Śmierć Andrzeja Leppera. Tego prokurator nie ujawnił Policjanci znaleźli na miejscu tragedii sporą liczbę wezwań do zapłaty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t154130.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/andrzej;lepper;jaki;byl;naprawde,218,0,887258.html) Andrzej Lepper. Jaki był naprawdę Przywódca związkowy, wicepremier, minister rolnictwa, bohater afer. Był jednym z najbardziej znanych polskich polityków.
Tagi: śmierć Andrzeja Leppera, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz