Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
31.05.2014 12:31

Białorusinom będzie łatwiej odwiedzać Włochy

Włosi walczą o turystów z Białorusi. Od przyszłego tygodnia naszym wschodnim sąsiadom będzie łatwiej otrzymywać wizy w konsulacie Włoch w Mińsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Białorusini mieszkający poza stolicą nie będą już musieli jechać do Mińska po paszport z gotową włoską wizą. Teraz dokumenty będą im dostarczane pocztą prosto do domu. Ponadto wydłużony został czas przyjmowania wniosków wizowych. Od początku roku Białorusini nie muszą już tłumaczyć na włoski dokumentów, potrzebnych do otrzymania wiz.

Białoruska telewizja poinformowała, że w ubiegłym roku Ambasada Włoch w Mińsku wydała 45 tysięcy wiz dla Białorusinów. W tym roku planuje ich wydać już 50 tysięcy. Białorusini dotychczas najchętniej odwiedzali latem ukraiński Krym.

Jednak w związku z aneksją półwyspu przez Rosję i niestabilną sytuacją na Ukrainie, w tym roku wyjazd na Krym stoi pod znakiem zapytania. Na Białorusi w kwietniu średnia płaca wyniosła 5 milionów 860 tysięcy rubli, czyli równowartość 580 dolarów. Dlatego wielu ludzi stać na zagraniczne wyjazdy.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka: "Po co niszczyć coś, co jest?" Łukaszenka wyraził przekonanie, że WNP stanowi dobrą platformę do rozmów, w tym także dwustronnych.
Kolejny zarażony dzik przy granicy z... Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie, że padłego dzika znaleziono w powiecie, w którym już wcześniej wykryto dwa przypadki wirusa ASF.
Ekspert: Eurazjatycka Unia Gospodarcza może zaszkodzić firmom Powstanie Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) wiąże się dla Białorusi z licznymi minusami, takimi jak ryzyko upadku części przedsiębiorstw - oświadczył szef centrum Strategia Leanid Zaika.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz