Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
07.12.2013 10:49

Białoruś wprowadzi ruch bezwizowy dla kibiców hokeja

Jadący na hokejowe mistrzostwa będą musieli na granicy pokazać wykupione bilety na mecze oraz paszport.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Białoruś wprowadzi ruch bezwizowy dla kibiców przybywających do Mińska na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie.

Bez wiz będzie można wjechać na Białoruś od 25 kwietnia do 30 maja 2014 roku. Kibice jadący na hokejowe mistrzostwa będą musieli na granicy pokazać wykupione bilety na mecze oraz paszport.

Honorowane będą również bilety elektroniczne. Kibice zmotoryzowani będą mogli za pomocą internetu zapisać się na przekroczenie białoruskiej granicy na określoną godzinę. Dzięki temu ma zostać zmniejszone ryzyko stania w długich kolejkach.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie odbędą się od 9 do 25 maja. Pojedynki będą rozgrywane na lodowisku _ Czyżouka-Arena _, która mieści prawie 10 tysięcy widzów oraz w kompleksie sportowym _ Mińsk-Arena _, gdzie mecze może oglądać 15 tysięcy widzów.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym kraju mają już dość "reżimu wizowego" Trzej liderzy białoruskiej opozycji zaapelowali do Unii Europejskiej m. in. o uproszczenie reżimu wizowego dla Białorusinów, jednostronne wprowadzenie małego ruchu granicznego i zwiększenie pomocy dla sił demokratycznych.
Łukaszenka chce pokazów demokracji Prezydent Białorusi oświadczył, że najbliższe kampanie wyborcze w jego kraju powinny być demonstracją demokracji.
"Wschód nie jest gotowy do europeizacji" Nie są gotowe ani władze państw Partnerstwa Wschodniego, ani ich społeczeństwa - pisze na swoim blogu niezależny komentator białoruski Waler Karbalewicz.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz