Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś: Telewizja Biełsat wygrała proces w sprawie znaku towarowego

0
Podziel się:

Stacja wygrała w Sądzie Najwyższym Białorusi sprawę o jakoby bezprawne używanie znaku towarowego, którą wytoczył jej dyrektor firmy handlującej antenami satelitarnymi.

Białoruś: Telewizja Biełsat wygrała proces w sprawie znaku towarowego
(AP/Fotolink/East News)

Telewizja Biełsat wygrała w Sądzie Najwyższym Białorusi sprawę o jakoby bezprawne używanie znaku towarowego Biełsat TV na terytorium Białorusi, którą wytoczył jej dyrektor firmy BIEŁSATplus Andrej Bielakou.

Bielakou wysuwał początkowo dwa żądania: zaprzestania transmitowania telewizji Biełsat przez satelitę Astra 4A oraz zakazu używania znaku towarowego Biełsat TV na terytorium Białorusi. W trakcie procesu wycofał się z tego pierwszego żądania.

Sąd Najwyższy uznał w poniedziałek żądanie Bielakoua za bezzasadne. Orzekł, że znak towarowy Biełsat TV nie jest używany na terytorium Białorusi, ponieważ telewizja ta transmituje z zagranicy, zaś na terytorium Białorusi nie funkcjonuje jako osoba prawna i nie ma swojego przedstawicielstwa.

Od wyroku tego nie przysługuje apelacja. _ Okazuje się, że nawet w kraju takim jak Białoruś, jeżeli się dobrze pozbiera argumenty, to czasem można wygrać w sądzie _ - skomentował ten wyrok dla PAP przedstawiciel Biełsatu na Białorusi Michał Janczuk.

Proces toczył się przed Sądem Najwyższym, gdyż sprawy o własność intelektualną rozpatruje na terytorium Białorusi wyłącznie kolegium ds. własności intelektualnej tego sądu.

Założony w 2007 roku Biełsat jest niezależną stacją białoruskojęzyczną, która nadaje z Polski programy dla widzów na Białorusi. Jej działalność jest finansowana głównie przez Telewizję Polską i polskie MSZ. Władze Białorusi od początku istnienia Biełsatu odmawiają mu akredytacji i nie godzą się na rejestrację biura kanału w Mińsku. Firma BIEŁSATplus zajmuje się sprzedażą oraz instalacją anten satelitarnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Polscy dziennikarze pobici na Ukrainie Zostali zaatakowani, kiedy robili zdjęcia do reportażu o dziennikarzach. Milicjanci zniszczyli również ich sprzęt.
Oni są winni pogłębienia konfliktu na Ukrainie Białoruska opozycyjna Partia BNF potępiła władze Ukrainy za zaostrzanie sytuacji w kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)