Notowania

jabłka
08.07.2013 15:20

Białoruś: Rozbito siatkę nielegalnych importerów jabłek

Na terytorium Białorusi wywieziono z Polski w latach 2011-2012 900 tirów z jabłkami wartości ponad 10 mln dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Siatkę nielegalnych importerów jabłek, przez którą budżet państwa białoruskiego stracił 1,5 mld rubli białoruskich (570 tys. zł) podatku, rozbito dzięki ujawnieniu procederu przez białoruski Komitet Kontroli Państwowej.

Na terytorium Białorusi wywieziono z Polski w latach 2011-2012 900 tirów z jabłkami wartości ponad 10 mln dol. W dokumentach jako odbiorców wskazywano fikcyjne firmy, a tymczasem owoce wyładowywano w Białorusi i sprzedawano bez odprowadzenia podatku na tutejszych targowiskach lub wieziono dalej do Rosji - informuje w poniedziałek na swojej stronie internetowej niezależny tygodnik _ Nasza Niwa _.

Organizatorem procederu był Rosjanin, a w skład grupy przestępczej wchodzili mieszkańcy Białorusi. Wobec osób związanych z nielegalnym importem wszczęto sprawy karne z artykułu o przynależności do zorganizowanej grupy oraz uchylaniu się od płacenia podatków.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczny przemyt podrabianych leków Interpol przejął blisko 10 milionów paczek podrobionych leków o wartości 41 milionów dolarów.
Celnicy udaremnili przemyt 1,4 tysiąca monet W trakcie kontroli natrafiono także na inne zabytki archeologiczne. Znaleziono m.in. dwie figurki przedstawiające postać jeźdźca na koniu, trzy bransoletki i medalion.
To jedna z największych operacji we Włoszech Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu 15 mln sztuk sprowadzonych nielegalnie chińskich towarów, w większości groźnych dla zdrowia.
Tagi: jabłka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz