Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś: Przejście graniczne Pieszczatka zostanie otwarte w 2015 roku

0
Podziel się:

Uruchomienie w przyszłym roku ruchu międzynarodowego na przejściu granicznym Połowce-Pieszczatka to jeden z elementów planu najbliższej polsko-białoruskiej współpracy transgranicznej.

Białoruś: Przejście graniczne Pieszczatka zostanie otwarte w 2015 roku
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEJuNRkl

Przejście Pieszczatka na granicy polsko-białoruskiej zostanie oddane do eksploatacji w styczniu 2015 roku - poinformował dziś naczelnik brzeskich służb celnych Uładzimir Arłouski.

_ Oddanie do eksploatacji odbędzie się w styczniu 2015 r. To będzie nowoczesne przejście graniczne o przepustowości 1,2 tys. środków transportu dziennie _ - oświadczył Arłouski. Podkreślił, że służby celne będą na przejściu wykonywać wszystkie swoje funkcje, w tym przeprowadzać pełną kontrolę sanitarną pojazdów, która jest obowiązkowa dla ciężarówek.

Arłouski dodał, że w perspektywie przewidziano również obsługiwanie podróżnych przemieszczających się pieszo, ale _ na razie nie wiadomo, od kiedy ten ruch zostanie otwarty _. Jak zaznaczył, praca służb celnych obwodu brzeskiego będzie się koncentrować na przyśpieszeniu przepływu osób i pojazdów przez granicę. _ Będziemy stwarzać wszelkie warunki, aby obywatele, osoby fizyczne, a także samochody osobowe i ciężarowe jak najszybciej przekraczały granicę _ - zapewnił.

bEJuNRkn

Arłouski został mianowany szefem brzeskich służb celnych 2 września.

Uruchomienie w przyszłym roku ruchu międzynarodowego na przejściu granicznym Połowce-Pieszczatka to jeden z elementów planu najbliższej polsko-białoruskiej współpracy transgranicznej, ustalonego w lipcu w Mińsku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne utrudnienie dla eksporterów Nawet półtorej doby czekają na odprawę kierowcy ciężarówek wyjeżdżający z Polski na Białoruś.
Niezwykłe polskie znalezisko na Białorusi Na strychu jednej ze szkół znaleziono przedwojenny sztandar szkolny z nazwiskiem pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza.
Polski dziennikarz zatrzymany na granicy Rosji Wraz z rosyjskim operatorem kręcił _ pogranicze bez pozwolenia _. Obecnie jest przesłuchiwany.
bEJuNRkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)