Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezpłatne podręczniki w szkołach. PO apeluje do opozycji

0
Podziel się:

Rozpatrywanie projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty odbywa się w trybie pilnym.

Bezpłatne podręczniki w szkołach. PO apeluje do opozycji
(skynesher/iStockphoto)

O głosowanie za projektem dotyczącym bezpłatnych podręczników zaapelowały dzisiaj posłanki PO. Proponujemy rozsądny, spójny projekt, który może być przełomowy w polskiej szkole - przekonywała na konferencji prasowej w Sejmie Urszula Augustyn.

Głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty w tej sprawie zaplanowano na piątek.

Augustyn podkreślała, że Platforma pierwsza zdecydowała się na podjęcie pomysłu wprowadzenia bezpłatnego podręcznika. _ - Zrobiła ten pierwszy krok i od tego momentu zaczęło się "ale" _ - dodała. Zaapelowała do opozycji o poparcie w głosowaniu projektu, który - wedug niej - jest rozsądny, spójny i może być przełomowy w polskiej szkole.

Była minister edukcji Katarzyna Hall (PO) argumentowała, że darmowe podręczniki to fundamentalne rozwiązanie dla polskiego systemu edukacji. Podkreśliła, że podręczniki i materiały edukacyjne przygotowano także dla dzieci niepełnosprawnych.

Rozpatrywanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty odbywa się w trybie pilnym. Zgodnie z projektem od 1 września 2014 r. uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych otrzymają bezpłatne podręczniki. Docelowo do 2017 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli zapewnione bezpłatne podręczniki, które będą własnością szkół wypożyczaną dzieciom.

Podczas środowej debaty w Sejmie projekt poparły PO i PSL; zastrzeżenia mają posłowie opozycji, w tym PiS, które chce, by z bezpłatnych podręczników korzystali także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Darmowy podręcznik w kolejnych klasach Rządowy projekt uzupełnia i rozszerza nowelizację umożliwiającą MEN zlecenie przygotowania i wydania podręczników.
Rewolucja w specsłużbach? Po Amber Gold Główną zmianą - oprócz rozdzielenia ustaw - ma być odmienne podporządkowanie tych służb, obecnie podległych premierowi
Koalicja o pomocy dla opiekunów: na tyle nas stać, opozycja: to za mało _ - Rząd nie realizuje swych obietnic i dzieli grupy niepełnosprawnych ze względu na wiek - _ uważają politycy PiS.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)