Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezpieczeństwo na drogach. Paradoksalnie gorsza pogoda pomogła

Od piątku, do tej pory na polskich drogach doszło do 112 wypadków, w których 9 osób poniosło śmierć a 146 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Tegoroczne święta na drogach jak na razie są dużo bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne. Na lepsze statystyki prawdopodobnie paradoksalnie wpłynęła gorsza pogoda.

Nadkomisarz Robert Horosz podkreśla, że złe warunki drogowe skłoniły wiele osób do wyjazdu na święta pociągiem lub autobusem. Kierowcy jeżdżą także dużo ostrożniej i wolniej.
Od piątku, do tej pory na polskich drogach doszło do 112 wypadków, w których 9 osób poniosło śmierć a 146 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawie 600 kierowców jadących na tak zwanym _ podwójnym gazie _.

-_ Tłumaczenia są różne, począwszy od tego, że nie wiedział bo pił wczoraj poprzez osoby, które losowo musiały jechać bo chory brat, czy babcia. Są i tacy, którzy przyznawali wprost:: tak wiedziałem, że piłem, ale myślałem, że nie będzie patrolu _ - mówi nadkomisarz Robert Horosz.

Tymczasem policjanci w święta szczególnie kontrolują kierowców pod kątem stanu trzeźwości. - _ Święta świętami, ale nie ma żadnej taryfy ulgowej _ - zapewnia nadkomisarz Robert Horosz.
Złapanemu na jeździe po pijanemu grozi minimum odebranie prawa jazdy. Kierowca, który ma we krwi powyżej 0,5 promila alkoholu popełnia przestępstwo zagrożone nawet karą więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Bardzo dobre wiadomości z Unii Europejskiej W 2012 roku liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w UE zmniejszyła się o 9 procent - poinformował wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za transport Siim Kallas.
Takie obrazy mają chronić kierowców Obrazy prawosławnych świętych namalowane na billboardzie mają chronić białoruskich kierowców przed wypadkami.
Tragiczny bilans wypadków na drogach Sytuacja może być jeszcze trudniejsza. Zobacz, dlaczego.
Tagi: bezpieczeństwo na drogach, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz