Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bez zgody w sprawie sześciolatków

0
Podziel się:

W swojej kancelarii premier spotkał się z inicjatorami akcji referendalnej w sprawie posyłania sześciolatków do szkół.

Bez zgody w sprawie sześciolatków
(PAP/Radek Pietruszka)

Bez porozumienia w kwestii obowiązku szkolnego dla sześciolatków. W kancelarii premiera zakończyło się blisko dwuipółgodzinne spotkanie Donalda Tuska z inicjatorami akcji referendalnej w tej sprawie.
Kolejne rozmowy szefa rządu oraz minister edukacji Krystyny Szumilas z przedstawicielami Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców mają się odbyć na początku grudnia.

Rząd chce posyłania sześciolatków do szkoły, środowiska związane ze stowarzyszeniem są zdecydowanie przeciw.

Autorzy wniosku o referendum zebrali ponad milion podpisów. W Sejmie w ubiegłym tygodniu została przeprowadzona debata w tej sprawie. Decyzję w sprawie przeprowadzenia referendum edukacyjnego posłowie mają podjąć na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu.

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zaproponowało pięć pytań do referendum. Obywatele mieliby odpowiedzieć, czy są za obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków, obowiązkiem przedszkolnym dla pięciolatków, przywróceniem pełnego kursu historii i innych przedmiotów w liceum ogólnokształcącym, przywróceniem systemu _ 8 lat podstawówki, 4 lata szkoły średniej _ oraz czy są za powstrzymaniem procesu likwidacji szkół publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier poprze referendum w sprawie sześciolatków? Mówi o zakutych łbach - _ Trzeba przekonać nauczycieli i rodziców _ - oświadczył Donald Tusk. Zaprosił przeciwników reformy.
PiS za referendum w sprawie 6-latków - _ Rodzice powinni mieć wybór, czy posłać swojego 6-latka do szkoły _ - podkreślił szef klubu.
Zobacz, ile rodzice wydają na wprawkę Średnio 1199 zł wydała w tym roku polska rodzina na potrzeby dzieci związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Wydatki rodzin związane z rozpoczęciem roku szkolnego średnio w ubiegłym roku wyniosły 1122 zł.
Zobacz, ile kosztuje nas awantura o sześciolatki 244 mln złotych - tyle Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło na reformę, która może odejść do lamusa, jeśli dojdzie do referendum.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)