Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bez meldunku jeszcze w tym roku

0
Podziel się:

O swoim miejscu zamieszkania poinformujemy urząd przez internet.

Bez meldunku jeszcze w tym roku
(PAP Jacek Turczyk)

Obowiązek meldunkowy może zostać zniesiony jeszcze w tym roku. Obywatel będzie mógł drogą elektroniczną poinformować urząd o swoim miejscu zamieszkania.

Projekt zmian przepisów meldunkowych ma zostać przedstawiony najpóźniej w lipcu - podała _ Gazeta Prawna _. W Sejmie odbyło się posiedzenie komisji sejmowej Przyjazne Państwo. Witold Drożdż, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, przedstawił raport na temat zmian w prawie zmierzających do zlikwidowania obowiązku meldunkowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Po zniesieniu obowiązku meldunkowego trzeba będzie wprowadzić inny system ewidencjonowania obywateli. Organy państwowe, aby mogły wykonywać swoje funkcje, muszą mieć wiedzę o tym, gdzie przebywa dany obywatel - tłumaczył wiceminister Drożdż. Taką wiedzę powinny posiadać przede wszystkim urzędy skarbowe. Znikną formalności, które wiążą się także z kosztami - podkreślał wiceminister.

Planowane rozwiązanie przewiduje, że obywatel będzie miał jedynie obowiązek poinformować odpowiedni urząd o miejscu zamieszkania. Nie musiałby przy tym osobiście stawiać się w urzędzie. Formularze będą dostępne w internecie i składane drogą elektroniczną. Urzędy wymienią się informacjami o zmianie zamieszkania danej osoby. Zniesienie obowiązku meldunkowego nie będzie się wiązało z koniecznością kolejnej wymiany dowodów osobistych - podał dziennik. To na razie plany, które jak zapewnia rząd, zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)