Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bez rezultatów po spotkaniu Kerry - Ławrow

0
Podziel się:

Do spotkania doszło przy okazji szczytu ministrów spraw zagranicznych OBWE.

John Kerry sekretarz stanu USA
John Kerry sekretarz stanu USA (AP/Fotolink/East News)

Bez rezultatów po rozmowach Kerry-Ławrow w szwajcarskiej Bazylei. Do spotkania doszło przy okazji szczytu ministrów spraw zagranicznych OBWE.

Amerykański sekretarz stanu ponownie zarzucił Moskwie łamanie zawieszenia broni i destabilizowanie sytuacji na Ukrainie. A szef rosyjskiej dyplomacji odpierał te zarzuty.

_ - Nikt nie wychodzi zwycięsko z tej konfrontacji _ - mówił John Kerry. Sekretarz stanu USA podkreślał, że łamanie wrześniowego porozumienia z Mińska szkodzi wiarygodności Rosji. Ponowił apel do Moskwy o wycofanie rosyjskich wojsk ze wschodniej Ukrainy, wykorzystanie wpływów, by separatyści uwolnili wszystkich jeńców i o zgodę na monitoring granicy oraz misję OBWE. _ Stany Zjednoczone i kraje, która popierają suwerenność Ukrainy, nie szukają konfrontacji z Rosją. Nie mamy zamiaru ani ochoty widzieć, jak Rosja izoluje się poprzez własne działania. Jesteśmy przekonani, że Moskwa może odbudować zaufanie i dobre relacje, jeśli pomoże uspokoić wzburzone wody _ - podkreślił amerykański sekretarz stanu.

Szef rosyjskiej dyplomacji mówił z kolei, że Rosja opowiada się za kontynuowaniem procesu pokojowego z Mińska i że nie do przyjęcia są próby prowadzenia negocjacji bez udziału przedstawicieli z Doniecka i Ługańska, samozwańczych republik.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie wojska wycofują się z Ukrainy Tak stwierdził szef dyplomacji USA John Kerry po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. To jedno z kryteriów zniesienia sankcji.
Większość z nas chce wojsk NATO w Polsce Połowa Polaków uważa, że decyzje podjęte na niedawnym szczycie w NATO są wystarczające. Jako niewystarczające odbiera mniej niż jedna trzecia badanych.
Rządowe media straszą Rosjan USA i Unią Najostrzejsze słowa padają pod adresem USA. W ocenie rosyjskich polityków, Waszyngton chce doprowadzić do pełnej izolacji Moskwy na arenie międzynarodowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)