Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
12.09.2011 15:38

Berlusconi zamiast zeznawać, pojechał do Brukseli

Włoska opozycja zarzuciła premierowi Silvio Berlusconiemu, że ucieka przed prokuratorami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Włoska opozycja zarzuciła premierowi Silvio Berlusconiemu, że _ ucieka _ przed prokuratorami, chcącymi go przesłuchać w sprawie rzekomego szantażu, jakiego miał paść ofiarą na tle obyczajowym. Szef rządu zamiast składać zeznania, pojechał dziś do Brukseli.

Berlusconi miał zostać przesłuchany w swej kancelarii w Rzymie przez prowadzących dochodzenie, które ma wyjaśnić, czy był celem wymuszeń i szantażu w związku ze sprawą rzekomego korzystania przez niego z usług prostytutek.

To kolejna odsłona skandalu obyczajowego sprzed dwóch lat, gdy wyszło na jaw, że wśród uczestniczek rozwiązłych przyjęć w jego prywatnej rezydencji były prostytutki, sprowadzane przez biznesmena Gianpaolo Tarantiniego. Został on niedawno aresztowany wraz ze swą żoną pod zarzutem szantażowania premiera. Wcześniej Tarantini przyznał, że płacił kobietom za to, że spędzały noce w domu Berlusconiego.

Z najnowszych ustaleń prokuratury wynika, że Tarantini wraz ze swą żoną i ukrywającym się obecnie wspólnikiem szantażowali Berlusconiego, który zapłacił im kilkaset tysięcy euro. Grozili, że ujawnią nagrania rozmów Berlusconiego z prostytutkami oraz szczegóły tych spotkań. Premier zaprzeczył, jakoby padł ofiarą szantażu i zapewnił, że jedynie pomagał rodzinie Tarantiniego.

Tuż po tym, gdy prokuratura z Neapolu podała datę przesłuchania, Kancelaria Premiera ogłosiła, że Berlusconi pojedzie w tym dniu do Brukseli i Strasburga na rozmowy z przedstawicielami kierownictwa UE na temat przyjętego przez rząd włoski programu oszczędności i sytuacji w europejskiej gospodarce. Berlusconi wyjaśnił zaś we wczorajszym wywiadzie telewizyjnym, że jedynie we wtorek szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek znaleźli czas na spotkanie z nim. Jednocześnie premier zapewnił, że nie obawia się prokuratorów.

Liderzy opozycyjnej partii Włochy Wartości nazwali szefa rządu _ uciekinierem _. - _ Berlusconi przypomina bohatera słynnego filmu "Ścigany" z Harrisonem Fordem. W tych latach na wszelkie sposoby próbował uciec przed wymiarem sprawiedliwości _ - oświadczył rzecznik ugrupowania Leoluca Orlando.

Niewymieniony z nazwiska przez agencję ANSA rzecznik Komisji Europejskiej oświadczył, że to strona włoska zabiegała o spotkanie z Barroso, a jego termin _ został ustalony na podstawie programu zajęć obu przywódców _.

Prokuratorzy oświadczyli, że nie wiedzą jeszcze, kiedy przesłuchają Berlusconiego.

Czytaj o problemach Silvio Berlusconiego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/zablokowane;sledztwo;w;sprawie;bunga;bunga,236,0,765676.html) Zablokowali śledztwo w sprawie "bungagate" Włoscy deputowani nie zgodzili się na przeszukanie biura księgowego premiera Berlusconiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t130425.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/partia;berlusconiego;rezygnuje;z;protestu,2,0,762882.html) Partia Berlusconiego rezygnuje z protestu Lud Wolności odwołał demonstrację przeciwko prokuraturze, która oskarżyła premiera Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zaapelowal;o;wiece;poparcia,2,0,733698.html) Berlusconi zaapelował o wiece poparcia Włoski premier chciał pokazać, że obywatele popierają rząd, mimo wotum nieufności opozycji.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz