Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Berlusconi z zakazem piastowania stanowisk publicznych

0
Podziel się

To dodatkowa kara, przypisana do wyroku czterech lat pozbawienia wolności, wydanego w maju na Berlusconiego w drugiej instancji za oszustwa podatkowe.

Berlusconi z zakazem piastowania stanowisk publicznych
(ec.europa.eu)
bEqZAHTV

Na dwa lata Silvio Berlusconi utraci czynne i bierne prawo wyborcze i będzie musiał pożegnać się z mandatem senatora. Takie będą skutki orzeczenia dziś przez sąd apelacyjny w Mediolanie zakazu pełnienia urzędów publicznych dla byłego premiera Włoch
To dodatkowa kara, przypisana do wyroku czterech lat pozbawienia wolności, wydanego w maju na Berlusconiego w drugiej instancji za oszustwa podatkowe. W sierpniu Sąd Najwyższy utrzymał w mocy ten wyrok, orzekł jednak, ze wydany wówczas zakaz pełnienia urzędów publicznych na pięć lat jest zbyt surowy. Sprawa wróciła do sądu apelacyjnego, który mógł jego wysokość ustalić na rok do trzech lat. Prokurator żądał dwóch lat i sąd przychylił się do jego wniosku. Obrońcy byłego premiera prosili o rok.

Zwracali też uwagę, że senacka komisja do spraw immunitetu cały czas zajmuje się odebraniem Berlusconiemu mandatu senatora. Według nich teraz Sąd Najwyższy, do którego trafi kasacja dzisiejszego wyroku, będzie musiał ocenić, czy działania senatorów w sprawie byłego premiera mają jeszcze rację bytu.

Czytaj więcej w Money.pl
Silvio Berlusconi chce resocjalizacji Były premier Włoch Silvio Berlusconi złożył w prokuraturze w Mediolanie wniosek o możliwość odbycia pod opieką służb socjalnych kary pozbawienia wolności, na jaką prawomocnie skazano go za oszustwa podatkowe.
Premier Włoch ostro o Berlusconim Premier Letta napisał: _ Berlusconi chcąc wytłumaczyć dzisiejszy szalony i nieodpowiedzialny gest, którego celem jest wyłącznie zatuszowanie jego osobistych spraw. _
Berlusconi grozi kryzysem rządowym Dziś wieczorem w komisji senackiej odbędzie się głosowanie w sprawie odebrania Berlusconiemu mandatu parlamentarnego.
bEqZAHUy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)