Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
24.07.2008 11:39

Berlusconi wymiga się z procesów o korupcję

Specjalna ustawa obejmie immunitetem cztery najważniejsze osoby w państwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Premier Silvio Berlusconi jest zadowolony z podpisania przez prezydenta Giorgio Napolitano ustawy o objęciu immunitetem czterech najważniejszych osób w państwie. *

Według opozycji, ustawa ma służyć wyłącznie premierowi do unikania kolejnych procesów o korupcję. Berlusconi nie zaprzecza tym domysłom, a na spotkaniu z senatorami koalicji rządowej powiedział, że dzięki immunitetowi skończyły się dla niego _ prześladowania _.

Szef rządu podziękował senatorom za przyjęcie ustawy i wyznał, że jest szczęśliwy, iż przez najbliższe cztery lata i dziesięć miesięcy nie będzie musiał stawiać się w sądzie. _ - Uwolniliście mnie, teraz każdą sobotę będę mógł poświęcić na pracę, a nie na spotkania z adwokatami. _ - oświadczył.

Silvio Berlusconi ujawnił, że od 1994 roku, kiedy zajął się polityką, miał już ponad dwa i pół tysiąca rozpraw sądowych. Żartował, że przez najbliższy czas jego obrońcy będą bezrobotni. Włoska prasa przypomina, że nie jest to do końca prawdą. Berlusconi postarał się bowiem o to, by wielu jego prawników znalazło się w nowym parlamencie.

Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz