Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
18.06.2011 13:00

Berlusconi w sądzie, chce słuchać świadka

Premier Włoch przybył na kolejną rozprawę w procesie, w którym jest oskarżony o przekupienie brytyjskiego adwokata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi przybył do sądu w Mediolanie na kolejną rozprawę w procesie, w którym jest oskarżony o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa w zamian za złożenie korzystnych dla niego zeznań.

Szef rządu postanowił uczestniczyć w rozprawie, by wysłuchać zeznań kluczowego dla sprawy świadka, armatora Diego Attanasio. Był on klientem Millsa i może - zdaniem prokuratury - przekazać ważne informacje na temat korupcji, jakiej miał dopuścić się Berlusconi i za którą sam David Mills został już wcześniej zaocznie skazany przez włoski sąd na 4 i pół roku więzienia. Sprawa potem jednak została uznana za przedawnioną.

Attanasio składał już zeznania w 2007 roku w procesie brytyjskiego adwokata. Zdementował wtedy tezę jego obrońców, jakoby to od niego pochodziły pieniądze, w których posiadanie wszedł Mills.

Według aktu oskarżenia oraz uzasadnienia wyroku wydanego wobec Millsa, otrzymał on od Berlusconiego 600 tysięcy dolarów łapówki za to, że złożył korzystne dla niego zeznania w dwóch innych sprawach.

Berlusconi po raz pierwszy od miesiąca pojawił się na jednym ze swych czterech procesów, toczących się jednocześnie w Mediolanie. W procesie w sprawie korupcji ma zostać przesłuchanych jeszcze 14 świadków. Następna rozprawa odbędzie się w poniedziałek. Również i na niej premier Włoch ma się stawić.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t75695.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;sedziowie;moga;byc;przestepcami,253,0,825853.html) Berlusconi: Sędziowie mogą być przestępcami Premier Włoch, który stawił się w sądzie na procesie o korupcję, oświadczył, że jego partia opowiada się za powołaniem komisji śledczej, by sprawdzić, czy sędziowie nie działają w grupie przestępczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;narzeka;to;moj;25;proces,4,0,801796.html) Berlusconi narzeka: To mój 25. proces Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że stawi się dziś w sądzie w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconizm;nie;zmierza;ku;koncowi,171,0,813995.html) "Berlusconizm nie zmierza ku końcowi" Premier Włoch w obliczu kilku procesów sądowych nie traci pewności siebie. Mówi, że wprowadził nową moralność do polityki.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz