Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Berlusconi: Sędziowie mogą być przestępcami

0
Podziel się

Premier Włoch, który stawił się w sądzie na procesie o korupcję, oświadczył, że jego partia opowiada się za powołaniem komisji śledczej, by sprawdzić, czy sędziowie nie działają w grupie przestępczej.

Berlusconi: Sędziowie mogą być przestępcami
(photo-service.europarl.europa.eu)
bEivaMBh

- _ W mojej partii jest wniosek o powołanie komisji śledczej, by wyjaśnić, czy w sądownictwie działa organizacja o charakterze przestępczym _ - powiedział szef włoskiego rządu podczas rozmowy z dziennikarzami w przerwie rozprawy.

Jak dodał: - _ 24 razy prokuratorzy z Mediolanu skierowali pod moim adresem bezpodstawne oskarżenia, próbując według mnie wykorzystać prawo jako broń przeciwko temu, kogo uważają za przeciwnika politycznego _.

bEivaMBj

Proces, w którym Berlusconi oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa, nazwał _ niesłychanym _, _ paradoksalnym, śmiesznym i surrealistycznym _. Jego zdaniem proces w sprawie Millsa jest _ najgorszy ze wszystkich, bo nie ma ani dowodu, ani motywu _.

Premier tłumaczył również, dlaczego podczas sobotniego wiecu nazwał mediolańskich prokuratorów _ rakiem demokracji, którego należy wykorzenić _. - _ Prokuratorzy ci ponawiają próby wywrotowe. Czyż to nie jest rak demokracji? _ - pytał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bunga;bunga;odroczone;po;pol;godziny,155,0,807067.html) Bunga bunga odroczone. Po pół godziny
Berlusconi po raz pierwszy stawił się na rozprawie w procesie w sprawie Millsa, wznowionym w marcu. Oskarżony jest o wręczenie temu brytyjskiemu adwokatowi łapówki w wysokości 600 tysięcy dolarów za złożenie przez niego zeznań oczyszczających premiera w innym śledztwie, dotyczącym korupcji. W rezultacie Berlusconi został uniewinniony. W osobnym procesie Mills został już wcześniej skazany za tę korupcję na cztery i pół roku więzienia, ale w lutym 2010 r. Sąd Najwyższy uznał sprawę za przedawnioną.

Od końca marca, gdy rozpoczęły się lub zostały wznowione przed mediolańskim sądem jednocześnie cztery procesy Berlusconiego, stawił się on na sali rozpraw po raz czwarty. Przed gmachem mediolańskiego sądu na premiera czekali oprócz jego zwolenników także jego przeciwnicy. Trzymali w rękach transparenty ze zdjęciami zabitych sędziów. W poniedziałek obchodzony jest we Włoszech dzień pamięci o sędziach - ofiarach terroryzmu.

bEivaMBp

Manifestacja przed siedzibą sądu ma związek z niedawnym incydentem w Mediolanie, gdzie jeden z kandydatów na radnego w tym mieście z ramienia partii szefa rządu w wyborach zaplanowanych na 15 i 16 maja umieścił na swym plakacie hasło: _ Czerwone Brygady, precz z prokuratur _.

W pełnych oburzenia komentarzach na temat tego wybryku podkreślano, że lokalny polityk wziął przykład z premiera, który stale zarzuca prokuratorom z Mediolanu kierowanie się politycznymi pobudkami, sprzyjanie lewicy i prowadzenie działalności wywrotowej. Kiedy dziennikarze w poniedziałek zapytali Berlusconiego, czy sam przypadkiem nie porównał pracy prokuratury do metod Czerwonych Brygad, jak sugeruje prasa, odparł: - _ Nie pamiętam, możliwe, ale czytam w gazetach tyle zdań, których nigdy nie powiedziałem _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;narzeka;to;moj;25;proces,4,0,801796.html) Berlusconi narzeka: To mój 25. proces Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że stawi się dziś w sądzie w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t131340.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconi;za;kraty;za;bunga;bunga,100,0,768356.html) Berlusconi za kraty za bunga bunga? Premierowi podejrzanemu o wymuszenie prostytucji na nieletnich, grozi 15 lat odsiadki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconizm;nie;zmierza;ku;koncowi,171,0,813995.html) "Berlusconizm nie zmierza ku końcowi" Premier Włoch w obliczu kilku procesów sądowych nie traci pewności siebie. Mówi, że wprowadził nową moralność do polityki.
bEivaMBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)