Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Berlusconi objęty nowym śledztwem w sprawie "bunga bunga"

0
Podziel się

Były premier Włoch Silvio Berlusconi i dwaj jego adwokaci są podejrzani o korupcję sądową, tj. przekupienie świadków.

Berlusconi objęty nowym śledztwem w sprawie "bunga bunga"
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)
bEhEgIqJ

Były premier Włoch Silvio Berlusconi i dwaj jego adwokaci są podejrzani o korupcję sądową, tj. przekupienie świadków - młodych kobiet, które zeznawały na dwóch procesach w sprawie rozwiązłych przyjęć w jego domu. Dzisiaj poinformowano o nowym śledztwie.

Nowy wątek przyjęć znanych jako _ bunga bunga _ w rezydencji Berlusconiego w czasie, gdy stał on na czele rządu, pojawił się wcześniej na procesie ich organizatorów, skazanych m.in. za nakłanianie do prostytucji, za jaką uznano sprowadzanie młodych kobiet na zabawy do domu ówczesnego premiera w Arcore koło Mediolanu. Trzecim już śledztwem w tej sprawie objęto teraz łącznie 45 osób.

Według mediolańskiej prokuratury, która przesłuchiwała uczestniczki zabaw, Berlusconi i jego adwokaci Niccolo Ghedini oraz Piero Longo ustalili z nimi treść zeznań i je przekupili. Okazało się, że kobiety zarówno w prokuraturze, jak i przed sądem przekazywały niemal identyczne informacje i posługiwały się podobnym słownictwem, często nie rozumiejąc określeń, których używały.

bEhEgIqL

Dlatego nowym śledztwem objęto także niektóre z tych młodych kobiet, na czele z nieletnią wówczas Ruby. Właśnie z powodu jej udziału w rozwiązłych przyjęciach Berlusconi został w osobnym procesie skazany przez sąd pierwszej instancji na 7 lat więzienia za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie urzędu. Odwołał się od tego wyroku.

Prokuratura twierdzi, że zeznające kobiety zostały przekupione przez Berlusconiego po to, by przedstawiły korzystny dla niego obraz spotkań w jego domu.

W reakcji na wszczęcie kolejnego śledztwa Silvio Berlusconi, skazany prawomocnie za korupcję i z tego powodu pozbawiony w listopadzie mandatu senatora, oświadczył, że pozostaje w świecie polityki, gdyż czuje odpowiedzialność wobec wyborców.

Atakując po raz kolejny wymiar sprawiedliwości, lider partii Forza Italia powiedział: - _ Dzisiaj we Włoszech możemy spokojnie powiedzieć, że prawo jest równie niesprawiedliwe dla wszystkich obywateli _.

bEhEgIqR
Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi przekupił świadków bunga-bunga? Faktycznie były dwa procesy w sprawie _ bunga bunga _, wyuzdanych przyjęć w rezydencjach byłego premiera z udziałem nieletnich.
Kary więzienia za przyjęcia u Berlusconiego Sąd w Mediolanie skazał dziś troje organizatorów rozpustnych przyjęć w domu byłego premiera Włoch.
Sprawdź, jak Silvio Berlusconi zareagował na wyrok sądu Były premier został dziś skazany na siedem lat więzienia za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy.
bEhEgIrm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)