Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Benedykt XVI: Jan Paweł II jest święty, ale...

0
Podziel się

Emerytowany papież udzielił pierwszego wywiadu po rezygnacji z posługi.

Benedykt XVI: Jan Paweł II jest święty, ale...
(Vandeville Eric/ABACA/EAST NEWS)
bEieRtrF

W pierwszym wywiadzie po rezygnacji z posługi emerytowany papież wychwalał swojego poprzednika. Podkreślił zarazem, że jako papież nie mógł i nie powinien był go naśladować.

Benedykt XVI na piśmie odpowiedział na pytania zadane mu przez Włodzimierza Rędziocha, autora książki będącej zbiorem wypowiedzi o polskim papieżu. Dziennikarz _ L'Osservatore Romano _ wydaje we Włoszech, przed kanonizacją zaplanowaną na 27 kwietnia, tom wspomnień _ U boku Jana Pawła II. Przyjaciele i współpracownicy opowiadają _.

Papież emeryt przyznał: _ To, że Jan Paweł II był święty stawało się dla mnie coraz bardziej jasne w latach współpracy z nim _. Następnie zwrócił uwagę na _ jego intensywny kontakt z Bogiem _. _ Z tego brała się jego pogoda ducha, pośród wielkich trudów, jakie musiał znosić oraz odwaga, z jaką wypełniał swoje zadanie w naprawdę trudnych czasach _ - dodał Benedykt XVI.

bEieRtrH

_ Jan Paweł II nie prosił o aplauz ani nigdy nie rozglądał się zatroskany, jak zostaną przyjęte jego decyzje _- stwierdził następca polskiego papieża. _ Działał zgodnie ze swą wiarą i swymi przekonaniami i był także gotów znieść ciosy _ - oświadczył emerytowany papież.

Następnie wyznał: _ Nie mogłem i nie powinienem był go naśladować, ale starałem się nieść dalej jego dziedzictwo i jego zadania najlepiej jak mogłem _. Benedykt XVI wyraził przekonanie, że jeszcze dzisiaj towarzyszy mu dobroć i błogosławieństwo Jana Pawła II. Wywiad z emerytowanym papieżem opublikował włoski dziennik _ Corriere della Sera _.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwóch papieży na jednej mszy? Niewykluczone Być może Franciszek zaprosi swego poprzednika Benedykta XVI, by koncelebrował z nim mszę lub wygłosił homilię - pisze watykanista Luigi Accattoli w "Corriere della Sera".
Historyczne spotkanie w Watykanie Przybycie emerytowanego papieża, powitanego oklaskami, uznano za sensację pierwszego konsystorza Franciszka.
Papieski śmigłowiec odmalowany Przywrócenie śmigłowcowi świeżości i odmalowanie w pierwotne biało-czerwone barwy nieodpłatnie przeprowadzono w Pławcach. Prace trwały od połowy stycznia, zużyto na nie ok. 100 kg farb i lakierów.
bEieRtsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)