Notowania

Przejdź na
sytuacja na białorusi
01.10.2012 11:26

Benedykt XVI dostał podziękowania z Białorusi

Rodziny białoruskich więźniów politycznych podziękowały papieżowi w liście otwartym za poświęcanie im uwagi i zaapelowały o pomoc na rzecz ich szybszego zwolnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP/Polaris/East News)

Rodziny białoruskich więźniów politycznych podziękowały papieżowi Benedyktowi XVI w liście otwartym za poświęcanie im uwagi i zaapelowały o pomoc na rzecz ich szybszego zwolnienia oraz o modlitwę - podał na swoim portalu niezależny tygodnik _ Nasza Niwa _.

List jest reakcją na złożenie wizyty przez nuncjusza papieskiego na Białorusi Claudio Gugerottiego siedmiu więźniom politycznym. Jak pisze _ Nasza Niwa _, Gugerotti ma się jutro spotkać z papieżem, a jednym z tematów rozmowy będą białoruscy więźniowie polityczni.

Rodziny więźniów piszą w liście: _ Od 17 lat w naszym kraju dyktuje warunki ostatni dyktator Europy _ - informuje _ Nasza Niwa _. Określają też jako _ grzeszny _ system, _ który opiera się na kłamstwie i strachu _.

Zwracają się do papieża z prośbą, by modlił się za nich, _ za Białoruś, za tych, którzy cierpią w lochach, znoszą szyderstwo, gwałt i oddają życie za prawdę, wolność, sprawiedliwość i przyszłość zbudowaną nie na wartościach komunistycznych, lecz chrześcijańskich _.

Radio Watykańskie poinformowało 27 września, że Gugerotti odwiedził za zgodą władz Białorusi siedmiu uwięzionych opozycjonistów: Mikołę Statkiewicza, Źmiciera Daszkiewicza, Pawła Siewiaryńca, Eduarda Łobaua, Alesia Bialackiego, Siarhieja Kawalenkę i Pawła Syramałotaua. Watykański dyplomata rozmawiał z nimi o warunkach przetrzymywania i przekazał zapewnienie o papieskiej modlitwie za nich i ich rodziny.

Kawalenka i Syramałotau zostali pod koniec ubiegłego tygodnia zwolnieni po podpisaniu prośby o ułaskawienie do prezydenta Alaksandra Łukaszenki.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka chce wizyty papieża. Liczy na.. _ - Myślę, że niedaleki jest dzień, gdy papież będzie mógł spotkać się ze swoimi zwolennikami na Białorusi. Z chęcią go zobaczymy. _
Papież wybaczy kamerdynerowi i go ułaskawi _ Przebaczenie jest osobistą prerogatywą Ojca Świętego. Tylko on zdecyduje, w swoim sumieniu, czy go udzielić, czy nie _- powiedział kardynał Velasio De Paolis.
Białorusi może zabraknąć ropy. Oto powody W drugiej połowie tego roku Białoruś zacznie odczuwać deficyt ropy naftowej - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.
Tagi: sytuacja na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz