Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
diamenty
08.05.2013 12:53

Belgia: Zatrzymania po spektakularnej kradzieży diamentów

Trzy miesiące po spektakularnej kradzieży diamentów na lotnisku w Brukseli belgijska prokuratura poinformowała w środę, że w związku z tą sprawą w trzech krajach zatrzymano 31 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Trzy miesiące po spektakularnej kradzieży diamentów na lotnisku w Brukseli belgijska prokuratura poinformowała w środę, że w związku z tą sprawą w trzech krajach zatrzymano 31 osób.

Prokurator Anja Bijnens ujawniła, że jedną osobę zatrzymano we Francji, sześć w Szwajcarii i 24 w Belgii. Dodała, że w Belgii odzyskano mające związek z kradzieżą pieniądze, a w Szwajcarii diamenty, ale nie podała konkretów.

Agencja dpa informuje z Belgii, powołując się na grupę prasową Sudpresse, że w ramach śledztwa w sprawie kradzieży diamentów w środę rano ok. 200 policjantów przeszukało 40 mieszkań.

18 lutego ośmiu uzbrojonych mężczyzn sforsowało ogrodzenie brukselskiego lotniska Zaventem i zrabowało ok. 120 pakunków, zawierających głównie diamenty, które przeładowywano właśnie z pojazdu do samolotu. Światowe Centrum Diamentów w Antwerpii (AWDC) poinformowało, że skradzione kamienie były warte ok. 37 mln euro. Według mediów łupem złodziei padło też złoto i pieniądze.

Czytaj więcej w Money.pl
Policjanci go porwali i ukradli diamenty Nadal nie udało się ustalić miejsca, w którym złodzieje ukryli 20 skradzionych Afrykańczykowi diamentów.
Pustelnik złodziejem. Ukrywał się 27 lat Aby uniknąć wykrycia, nie rozpalał ognisk. W czasie ostrych zim spał w kilku śpiworach.
Lotnicza bomba na lotnisku Chopina? Wezwani na miejsce saperzy stwierdzili, że potrzebują specjalistycznego sprzętu...
Tagi: diamenty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz