Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Belgia: Apel do króla Filipa w sprawie eutanazji dzieci

0
Podziel się:

Ostatnie słowo w sprawie eutanazji należy właśnie do króla Filipa. Bez jego podpisu pod dokumentem nowe przepisy nie wejdą w życie.

Król Filip ma liczną rodzinę
Król Filip ma liczną rodzinę (AV Press/ABACA/EAST NEWS)

Ponad 100 tysięcy podpisów udało się już zebrać fundacji CitizenGO pod petycją do króla Belgów Filipa. Apel dotyczy ustawy rozszerzającej prawo do eutanazji na nieuleczalnie chore dzieci. W ubiegły czwartek została ona przyjęta przez belgijski parlament.

Ostatnie słowo w sprawie eutanazji należy właśnie do króla Filipa. Bez jego podpisu pod dokumentem nowe przepisy nie wejdą w życie. Autorzy petycji apelują do monarchy, aby _ posłuchał głosu sumienia _ i odmówił zgody na ustawę, której treść - jak napisali - _ stanowi najbardziej przerażające prawo o eutanazji na całym świecie _.

Choć w teorii król zobowiązany jest do podpisania każdej ustawy przyjętej przez parlament, w historii Belgii bywały przypadki, że monarcha sprzeciwił się decyzji posłów.

W 1990 roku król Baudouin - wujek Filipa - nie zgodził się na legalizację aborcji, gdyż było to sprzeczne z jego przekonaniami. Tym razem szanse na sprzeciw są dużo mniejsze. Belgijskie media już w grudniu informowały, że król Filip zamierza podpisać zmiany w prawie o eutanazji, gdyż taka jest wola demokratycznie wybranych parlamentarzystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Belgowie zalegalizowali eutanazję dzieci To pierwszy kraj, w którym prawo do wspomaganej śmierci nie jest ograniczone barierą wieku.
Proszą o eutanazję. Poznaj ich historie Życie tych ludzi to pasmo bólu i cierpienia. Dlatego proszą o śmierć. Tę legalną
Ma 6 lat i został królem Dla lekarzy pacjent - zagadka, dla innych król Filip. Zobacz, jak chłopiec, którego życie nigdy nie było bajką, został władcą Braslavii.
Na belgijski tron wstąpił Filip. Ojciec abdykował Przed złożeniem podpisu na akcie abdykacji Albert II podkreślił, że ma pełne zaufanie do swojego syna.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)