Notowania

Przejdź na
belgia
16.01.2015 19:00

Belgia wprowadza nowe środki walki z terroryzmem

Kroki te ogłoszono dzień po operacji antyterrorystycznej belgijskich sił bezpieczeństwa przeprowadzonej w kilku miejscach w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Belgijski rządu ogłosił dodatkowe środki walki z radykalizmem i terroryzmem. Jednocześnie władze w Brukseli zapewniają, że nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia zamachem.

Wśród środków podjętych przez rząd jest m.in. możliwość czasowego odebrania dowodu tożsamości lub paszportu osobom, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego czy zamrażanie aktywów tym, którzy finansują działania terrorystów. Rząd chce także walczyć z radykalizacją więźniów.

Kroki te ogłoszono dzień po operacji antyterrorystycznej belgijskich sił bezpieczeństwa przeprowadzonej w kilku miejscach w kraju. Podczas akcji zginęły dwie osoby, trzynaście zostało zatrzymanych. Celem policji było rozbicie siatki domniemanych terrorystów, którzy planowali zamach.

W Belgii podniesiono także poziom alertu terrorystycznego z drugiego na trzeci w czterostopniowej skali. Premier Charles Michel podkreśla jednak, że nie ma powodu do paniki. - _ W tym momencie nie ma żadnego bezpośredniego zagrożenia terrorystycznego, ale zawsze jest pewne ryzyko dlatego jesteśmy zdeterminowani, by zapewnić bezpieczeństwo naszym obywatelom _ - mówił premier .

Michel zaapelował także do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, aby podczas najbliższego szczytu w połowie lutego, unijni przywódcy przyjęli pakiet konkretnych działań w walce z terroryzmem, który zostanie szybko wprowadzony w życie.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Byli o krok od zamachu _. Akcja w Belgii - _ Ta grupa była o włos od przeprowadzenia ataków terrorystycznych _ - mówi belgijska prokuratura.
Krwawa akcja antyterrorystów w Belgii Dwie osoby zginęły, a kilka ujęto podczas policyjnej akcji przeprowadzonej w mieście Verviers na wschodzie Belgii.
Fala zatrzymań we Francji. A to nie koniec Wśród zatrzymanych jest kontrowersyjny francuski komik Dieudonne M'Bala M'Bala, propagator gestu quenelle, czyli odwróconego nazistowskiego pozdrowienia.
Tagi: belgia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz