Notowania

konstytucja
30.01.2010 07:52

Będzie wojna o konstytucję

Najprawdopodobniej 9 lutego do laski marszałkowskiej trafi projekt zmiany konstytucji autorstwa PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Najprawdopodobniej 9 lutego do laski marszałkowskiej trafi projekt zmiany konstytucji autorstwa Platformy Obywatelskiej.

**Politycy PO zastrzegają co prawda, że ciągle zbierają podpisy pod projektem, który jeszcze musi zostać przyjęty przez prezydium klubu. Zapewniają jednak, że zrobią wszystko, aby ta data okazała się prawdziwa, donosi dziennik _ Polska _.

Zmiany w konstytucji będą obejmowały, jak premier zapowiadał już w listopadzie, ograniczenie kompetencji prezydenta, zmniejszenie liczby posłów i senatorów oraz zmianę ordynacji wyborczych. - _ W projekcie znajdzie się też rozdział poświęcony obecności Polski w Unii Europejskiej _ - dodajeGrzegorz Dolniak, (na zdjęciu)wiceszef klubu PO.

Opozycja pomysł zmniejszenia liczby reprezentantów uważa za słuszny. Longin Pastusiak z SLD zauważa, że obywateli USA, których jest blisko dziewięć razy więcej niż Polaków, reprezentuje mniej osób niż nas. Podobnego zdania jestJoachim Brudzińskiz PiS. Jak zauważa gazeta, paradoksalnie jedynym przeciwnikiem pomysłu zmniejszenia liczby posłów i senatorów jest koalicjant PO - PSL.Stanisław Żelichowskipodkreśla, że w tej sprawie trwa aktywny dialog.

Opozycji, choć podoba sie zmniejszenie liczby posłów, nie przypadły do gustu inne pomysły Platformy. Wszystko wskazuje więc na to, że na nowelizację konstytucji będzie trzeba nieco poczekać - czytamy w dzienniku _ Polska _.

Tagi: konstytucja, po, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz