Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
27.09.2010 13:40

Będzie pomoc prawna dla poszkodowanych w wypadku

Adwokaci w Koszalinie i Szczecinie organizują bezpłatną pomoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Khz/Dreamstime)

Okręgowe Rady Adwokackie w Koszalinie i Szczecinie organizują bezpłatną pomoc prawną dla poszkodowanych oraz rodzin ofiar niedzielnego wypadku autokarowego pod Berlinem.

_ - Zarówno poszkodowani jak i ich rodziny będą w najbliższym czasie potrzebować również pomocy prawnej - stąd inicjatywa zachodniopomorskich adwokatów _ - powiedział koordynator akcji, mecenas Wiesław Fafuła z Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie.

Jak wyjaśnił Fafuła, potrzebna będzie pomoc prawna zarówno w kwestii odszkodowań za utratę zdrowia czy zadośćuczynienia za krzywdy moralne i psychiczne, jak również dotycząca _ ewentualnych postępowań karnych w zakresie ustalania przyczyn wypadku _.

Informacje o akcji rozesłano w poniedziałek do wszystkich zachodniopomorskich kancelarii prawnych. _ Już napływają do Rad Okręgowych w Szczecinie i Koszalinie zgłoszenia kancelarii, które taką bezpłatną pomoc chcą udzielić _ - powiedział Fafuła.

Osoby poszkodowane, które zgłoszą się do rad okręgowych, będą kontaktowane z konkretnymi kancelariami, które zajmą się ich sprawami. Zainteresowani pomocą proszeni są o kontakt z biurem Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie tel. 94 342 34 42 lub Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie - tel. 91 ™448 01 87.

W wyniku niedzielnego wypadku polskiego autokaru na autostradzie A10, niedaleko Berlina, śmierć poniosło 13 osób, 29 jest rannych. W autokarze, który był w drodze z Hiszpanii do Polski, znajdowało się 47 pasażerów i dwóch kierowców. Wycieczkę zorganizowało nadleśnictwo w Złocieńcu (Zachodniopomorskie).

Czytaj w Money.pl

Tagi: wypadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz