Notowania

prawo unijne
30.01.2014 11:39

Będą szkolenia w sprawie wędzenia wędlin

- Nowe wymogi unijne dotyczące zmniejszenia zawartości benzopirenu w żywności to nie zakaz wędzenia, ale w niektórych przypadkach konieczność zmiany sposobu wędzenia - uważa poseł Krzysztof Borkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photoshot/Reporter)

Nowe wymogi unijne dotyczące zmniejszenia zawartości benzopirenu w żywności to nie zakaz wędzenia, ale w niektórych przypadkach konieczność zmiany sposobu wędzenia - uważa poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i właściciel zakładów mięsnych Krzysztof Borkowski.

Jak powiedział na antenie Polskiego Radia RDC przedsiębiorcy branży mięsnej będą mogli w tym zakresie liczyć na częściowe wsparcie ministerstwa rolnictwa. _ - Jest obietnica przeznaczenia środków na szkolenia i doradztwo _ - powiedział poseł PSL.

Dodał, że najprawdopodobniej nie uda się natomiast znaleźć środków na wsparcie inwestycji, takich jak przebudowa wędzarni czy palenisk. Zwrócił uwagę, że dotychczasowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich dobiega końca i nie było tam zaplanowanych pieniędzy na ten cel natomiast nowy program jeszcze nie ruszył. Dyrektywa unijna, w myśl której dopuszczalne stężenie benzopirenu ma się zmniejszyć z 5 do 2 mikrogramów na kilogram jedzenia wejdzie w życie we wrześniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów afera z koniną. Wycofują tony mięsa Władze sanitarne nakazały pięciu firmom wycofanie ze sklepów 11 ton błędnie oznaczonej francuskiej koniny, przetworzonej na produkty spożywcze.
Ceny spadły, ale produkcja nadal się opłaca Obecnie kilogram brojlera kosztuje 3,5 zł - w połowie lipca było to 4,2 zł.
Rosja wypowiada wojnę handlową Polsce Najpierw mięso, teraz owoce i warzywa. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji ma zastrzeżenia do jakości polskich produktów.
Tagi: prawo unijne, krzysztof borkowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz