Notowania

poroszenko
16.07.2014 20:35

Będą nowe sankcje w związku z sytuacją na Ukrainie

Dotychczas Unia Europejska objęła sankcjami wizowymi i finansowymi 72 osoby i 2 firmy z Krymu. Pod koniec czerwca Wspólnota przedstawiła ultimatum dla prorosyjskich separatystów

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Unijni przywódcy, którzy spotkali się wieczorem w Brukseli, mogą m.in. zdecydować o wstrzymaniu finansowania rosyjskich projektów przez europejskie banki. - _ Myślę, że dodatkowe kroki zostaną podjęte, zwłaszcza te związane z kredytami i wsparciem finansowym z Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - _ mówiła prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.

- _ Ponadto dodatkowe sankcje wobec separatystów oraz osób wspierających separatystów. Reszta jest wciąż przedmiotem dyskusji _ - powiedziała litewska prezydent.

Dotychczas Unia Europejska objęła sankcjami wizowymi i finansowymi 72 osoby i 2 firmy z Krymu. Pod koniec czerwca Wspólnota przedstawiła ultimatum dla prorosyjskich separatystów.

Unia domagała się oddania Ukrainie kontroli nad przejściami granicznymi, uwolnienia zakładników i rozpoczęcia negocjacji w sprawie wprowadzenia w życie Planu Pokojowego prezydenta Petra Poroszenki. Żądania te jednak nie zostały spełnione.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejni Rosjanie na czarnej liście Unii? Bruksela może rozszerzyć listę rosyjskich osobistości oficjalnych objętych sankcjami wizowymi i finansowymi - informuje dziennik _ Kommiersant _.
Rosja w rewanżu nałoży sankcje na Unię? Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ocenia, że sankcje nałożone przez UE na 12 kolejnych polityków i wojskowych w związku z aneksją Krymu przez Rosję są "oderwane od rzeczywistości".
Ukraińcy ujawnili plan w sprawie separatystów Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej odpowiedział na apele Rosjan o kolejne zawieszenie broni.
Walki na Ukrainie. Poroszenko dziękuje pogranicznikom Prezydent nie przedłużył okresu rozejmu, który wygasł w poniedziałek. Rozgorzały walki, a Niemcy zaczęli grozić Moskwie kolejnymi sankcjami.
Tagi: poroszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz