Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt g7
12.04.2014 12:29

Będą kolejne sankcje dla Rosji?

Grupa G7 - która skupia siedem najbardziej uprzemysłowionych państw zachodnich - poprze zaostrzenie sankcji wobec Rosji, jeśli Moskwa podejmie działania potęgujące kryzys na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krypto/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Grupa G7 - która skupia siedem najbardziej uprzemysłowionych państw zachodnich - poprze zaostrzenie sankcji wobec Rosji, jeśli Moskwa podejmie działania potęgujące kryzys na Ukrainie - powiedział wczoraj minister skarbu USA Jack Lew.

_ W gronie G7 istnieje szerokie i silne porozumienie dotyczące zaostrzenia sankcji i kosztów w odpowiedzi na eskalację działań ze strony Rosji _ - powiedział Lew na konferencji prasowej.

Jak relacjonował, na spotkaniu w Waszyngtonie w czwartek przedstawiciele siedmiu krajów (USA, Kanady, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Japonii) szczegółowo omówili sytuację na Ukrainie. _ Podczas dyskusji, która trwała przez dość długi czas, nie było na sali różnicy zdań co do tego, że podstawową sprawą jest jedność w działaniu, jeśli ono okaże się konieczne _ - powiedział Lew.

Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych państw G7 rozmawiali w Waszyngtonie o pomocy finansowej dla Ukrainy. Po ich spotkaniu nastąpiły rozmowy szefów resortów finansów i banków centralnych państw grupy G20, a w piątek i sobotę (czasu lokalnego) trwa w Waszyngtonie wiosenna sesja Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ostro atakuje Rosję. Zarzuca jej ... - _ Ukraina musi sama zdecydować o swoim losie _ - powiedziała kanclerz, zapewniając, że Niemcy będą wspierać Ukrainę.
Kolejni Rosjanie na czarnej liście Unii? Bruksela może rozszerzyć listę rosyjskich osobistości oficjalnych objętych sankcjami wizowymi i finansowymi - informuje dziennik _ Kommiersant _.
Możliwe kolejne sankcje dla Rosji. Groźba USA Stany Zjednoczone wzywają prezydenta Rosji Władimira Putina do zaprzestania destabilizowania sytuacji na Ukrainie.
Tagi: szczyt g7, sankcje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz