Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będą karne punkty za rozmowę przez komórkę

0
Podziel się:

Komenda Główna Policji przygotowała nowy taryfikator mandatów.

Będą karne punkty za rozmowę przez komórkę
(PAP/Lech Muszyński)

Niższy mandat dla nieuważnego pieszego, ale wyższa kara dla kierowców parkujących na tzw. kopertach - takie zmiany w taryfikatorze mandatów przygotowano w Komendzie Głównej Policji.

Już w czerwcu może się pojawić zmieniony taryfikator mandatów. Propozycji poprawek jest kilka. Wszystkie przewidują surowsze kary dla kierowców, ale łagodniejsze dla pieszych- podaje _ Rzeczpospolita _.

To pierwsza korekta taryfikatora od grudnia 2003 r. (wówczas wszedł w życie). Część zmian wymogły praktyka oraz zmiany w kodeksie drogowym.
Dzisiejszy taryfikator w 90 proc. zawiera sztywne kwoty za konkretne wykroczenia. Tylko kilka cen mandatów określono w widełkach. Nowy taryfikator to zmienia.

Obecnie za przejście na czerwonym świetle policjant może ukarać pieszego pouczeniem lub mandatem w wysokości 250 zł. Zbyt często kończy się to tylko pouczeniem. Po zmianach takie wykroczenie może kosztować od 20 do 250 zł - podaje gazeta.

Kierowcy więcej niż obecnie będą płacić za parkowanie na kopercie, miejscu zarezerwowanym dla niepełnosprawnych. Za rozmowę przez komórkę podczas jazdy policjanci będą mogli karać nie tylko mandatem, ale także punktami karnymi - podaje dziennik.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)