Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bankructwo grecji
26.07.2012 11:03

Bankructwo Grecji. Opuszczą strefę euro?

Ewentualne wyjście Grecji może spowodować dalsze obniżki ratingów wśród krajów strefy w ciągu najbliższych dwóch do trzech kwartałów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Ryzyko, że Grecja opuści strefę euro w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy, wzrosło do około 90 procent - wynika z opublikowanego dziś raportu amerykańskiego banku Citi. Wcześniej analitycy Citi szacowali takie prawdopodobieństwo na 50-75 proc.

Jak poinformowano, ewentualne wyjście Grecji ze strefy euro w połączeniu ze słabością krajów peryferyjnych eurolandu może spowodować dalsze obniżki ratingów wśród krajów strefy w ciągu najbliższych dwóch do trzech kwartałów.

Citi przewiduje też, że Włochy i Hiszpania formalnie poproszą o pomoc z Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego - poza pomocą dla banków, o którą Madryt już wystąpił.

Według ekspertów poza strefą euro spodziewać się można obniżenia ratingów Stanów Zjednoczonych i Japonii o co najmniej jeden poziom. Także Wielka Brytania może w tym samym czasie stracić swój rating na poziomie potrójnego A ze względu na gospodarcze i fiskalne osłabienie.

Drugi program międzynarodowej pomocy dla pogrążonej w kryzysie Grecji opiewa na 130 mld euro; pierwszy wynosił ok. 110 mld euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja nie dostanie pomocy? "Cierpliwość się kończy" Eksperci rozważają kilka scenariuszy, bo już dziś wiadomo, że Grecy nie wywiążą się ze swoich zobowiązań.
Grecja wyjdzie ze strefy euro w 2013 roku? Ekonomista, który przewidział kryzys finansowy, uważa, że nadchodzący rok będzie dużo gorszy niż 2008.
Grecka tragedia. "Musiałem głosować na ludzi, których nienawidzę" Reporterzy Money.pl byli w centrum przedwyborczej gorączki w Grecji. Tak naprawdę wygląda kryzys.
Tagi: bankructwo grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz