Notowania

wojna w syrii
27.05.2013 07:39

Ban Ki Mun zaniepokojony udziałem Hezbollahu w walkach w Syrii

Od kilku dni siły rządowe razem z bojownikami libańskiego Hezbollahu prowadzą ofensywę przeciwko rebeliantom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun jest poważne zaniepokojony udziałem bojowników Hezbollahu w walkach w Syrii. Obawia się on także, że może to spowodować rozszerzenie się konfliktu na sąsiedni Liban.

Obawy sekretarza generalnego ONZ przekazał wczoraj wieczorem w Nowym Jorku jego rzecznik. Powiedział on także, że Ban Ki Mun jest szczególnie zatroskany sytuacją w mieście Al-Kusajr przy granicy z Libanem, gdzie od kilku dni siły rządowe razem z bojownikami libańskiego Hezbollahu prowadzą ofensywę przeciwko rebeliantom.

Ban Ki Mun wezwał uczestników konfliktu do _ odpowiedzialnych działań _, których najważniejszym elementem powinna być ochrona ludności cywilnej.

Konflikt zbrojny w Syrii trwa już od marca 2011 roku. Obrońcy praw człowieka szacują, że zginęło w nim co najmniej 94 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wstrząsająca zbrodnia". ONZ ostrzega Gdyby syryjski prezydent Baszar el-Asad użył broni chemicznej przeciwko opozycji, "byłaby to wstrząsająca zbrodnia" - ostrzegł sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.
Dramatyczny apel sekretarza generalnego ONZ W wystąpieniu na otwarciu sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ Ban Ki Mun oświadczył, że świat musi powstrzymać przemoc i napływ broni do obu stron syryjskiego konfliktu.
Nowy wysłannik ONZ jedzie do Asada Nowy międzynarodowy wysłannik do Syrii Lakhdar Brahimi ma spotkać się z prezydentem Baszarem el-Asadem.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz