Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ban Ki Mun żąda uwolnienia obserwatorów OBWE na Ukrainie

0
Podziel się:

Grupa składała się z siedmiu wojskowych - trzech Niemców, Polaka, Czecha, Szweda, Duńczyka - niemieckiego tłumacza oraz pięciu ukraińskich oficerów.

Ban Ki Mun żąda uwolnienia obserwatorów OBWE na Ukrainie
(AP/Fotolink/East News)

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun _ stanowczo potępia porwanie i przetrzymywanie obserwatorów. Żąda od sprawców natychmiastowego bezwarunkowego ich uwolnienia, całych i zdrowych. Wzywa do działania wszystkich tych, którzy mogą pomóc w pilnym rozwiązaniu _ tej sytuacji - powiedział rzecznik.

Dodał, że w opinii sekretarza generalnego ONZ _ misje międzynarodowe działające na Ukrainie powinny móc bez przeszkód wypełniać swoje zadania _.

Ban zaapelował po raz kolejny do stron konfliktu na Ukrainie, aby _ podjęły wszelkie działania w celu zmniejszenia napięcia w kraju i znalezienia politycznego rozwiązania obecnej sytuacji _.

Uprowadzeni w piątek w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy obserwatorzy wojskowi z państw OBWE w dalszym ciągu są przetrzymywani przez prorosyjskich separatystów.

Grupa składała się z siedmiu wojskowych - trzech Niemców, Polaka, Czecha, Szweda, Duńczyka - niemieckiego tłumacza oraz pięciu ukraińskich oficerów. Szweda uwolniono ze względów zdrowotnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Szewdzki uczestnik misji OBWE uwolniony Mężczyzna miał problemy zdrowotne. Opuścił samochodem OBWE miejsce, w którym inspektorzy są przetrzymywani.
Polskie władze wzywają do natychmiastowego uwolnienia Polaka. Separatyści chcą wymiany Mer Słowiańska zapowiedział, że dzisiaj na pewno nie dojdzie do wypuszczenia zakładników.
Polak wśród porwanych na Ukrainie Rzecznik MON Jacek Sońta potwierdził, że wśród zatrzymanych członków misji OBWE jest polski oficer.
Pierwsi obserwatorzy OBWE na Ukrainie Rosyjskie MSZ wydało komunikat, w którym wyrażono nadzieję, że decyzja o wysłaniu misji OBWE przyczyni się do przezwyciężenia - jak to określono - wewnętrznego ukraińskiego kryzysu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)