Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ban Ki Mun apeluje do Izraela o inspirowanie się pragmatyzmem Szarona

0
Podziel się:

Ban Ki Mun podkreślił, że Szaron zostanie zapamiętany za odwagę polityczną i determinację w realizacji bolesnych i historycznych decyzji o wycofaniu izraelskich osadników i żołnierzy ze Strefy Gazy.

Ban Ki Mun apeluje do Izraela o inspirowanie się pragmatyzmem Szarona
(AP/Fotolink/East News)

Chwaląc _ polityczną odwagę i determinację _ zmarłego dzisiaj byłego premiera Ariela Szarona, sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał Izrael, by inspirował się pragmatyzmem Szarona w kontynuowaniu izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego.

_ - Przez całego swoje, oddane Izraelowi, życie Ariel Szaron był bohaterem swego narodu, najpierw jako żołnierz a następnie jako mąż stanu _ - oświadczył sekretarz generalny ONZ, cytowany w wydanym przez jego rzecznika komunikacie prasowym.

Ban Ki Mun podkreślił, że Szaron zostanie zapamiętany _ za odwagę polityczną i determinację w realizacji bolesnych i historycznych decyzji o wycofaniu izraelskich osadników i żołnierzy ze Strefy Gazy _. Zaznaczył, że przed następcą Szarona stoją _ trudne wyzwania urzeczywistnienia aspiracji doprowadzenia do pokoju między Izraelczykami a Palestyńczykami _.

Jak napisał rzecznik, Ban Ki Mun wezwał Izrael, by inspirował się _ dziedzictwem pragmatyzmu zmarłego premiera w pracy na rzecz osiągnięcia niepodległego i bezpiecznego państwa palestyńskiego, obok bezpiecznego Izraela _.

_ - W czasie żałoby narodowej sekretarz generalny ponawia zobowiązanie Narodów Zjednoczonych, aby współpracować z rządem i narodem Izraela na rzecz pokoju i bezpieczeństwa _ - zapewniono w komunikacie.

Ariel Szaron zmarł dzisiaj w wieku 85 lat. Od ośmiu lat był pogrążony w śpiączce po udarze mózgu w 2006 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmarł Ariel Szaron, były premier Izraela Polityk od ośmiu lat walczył o życie. Był w śpiączce. W ostatnich dniach jego stan dramatycznie się pogorszył.
Rekord turystyki w Izraelu. Zarobili 11 mld USD Eksperci przypuszczają, że powodem był fakt, iż w ostatnim czasie w ziemi świętej znacznie poprawił się poziom bezpieczeństwa. Nie wybuchały też konflikty zbrojne.
Pogarsza się stan zdrowia Ariela Szarona Były premier Izraela w szpitalu pod Tel-Awiwem przebywa od 8 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)