Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eurostar
07.07.2014 14:21

Awaria w tunelu pod Kanałem La Manche

Po awarii pociągu Eurostar w tunelu pod kanałem La Manche kolejne pociągi stanęły na trasie między Londynem, Paryżem i Brukselą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kpmarek/CC/Flickr)

W trzech stolicach na opóźnione odjazdy czekają tłumy podróżnych. Powodem awarii była przerwa w zasilaniu o 8:30 czasu środkowoeuropejskiego.
Około 380 pasażerów pociągu z Londynu ewakuowano z jednego z dwóch głównych tuneli kolejowych do trzeciego tunelu serwisowego, którym odjechali następnie na francuską stronę. Pociągi eurostar oraz wahadłowce przewożące pojazdy pod Kanałem mogą teraz korzystać tylko z jednego tunelu.

Na londyńskim dworcu St Pancras z godziny na godzinę rośnie tłum pasażerów. Nawet ci, którzy dostali się już do pociągów, narażeni byli na wielogodzinne oczekiwanie.

Dyrekcja Eurostara zapewnia, że awaria zostanie usunięta jeszcze dzisiaj, a jutro ruch pociągów będzie się odbywał normalnie. Tunel pod Kanałem La Manche świętował w zeszłym miesiącu swoje 20-lecie. W tym czasie doszło w nim do czterech pożarów, ale zawsze w wahadłowcach przewożących tylko ciężarówki.

Czytaj więcej w Money.pl
Słynny pub sprzedany. Przegrał z marketami Licząca 300 lat legendarna knajpa Black Lion przechodzi do historii. Dołączyła do ponad 3 tysięcy pubów, które zniknęły z mapy Londynu w ostatnich latach.
Anglicy na kolanach. Odpadną z mundialu? Jedyną bramkę dla reprezentacji Anglii zdobył Wayne Rooney.
Włochy-Anglia. To był piłkarski thriller! Rewelacyjne widowisko zafundowali kibicom piłkarze obu reprezentacji. Zwyciężyli zawodnicy Squadra Azzurra 2:1
Tagi: eurostar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz