Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
05.09.2007 08:45

Autor "Amoku" skazany

Na 25 lat więzienia wrocławski sąd skazał 36-letniego Krystiana B., autora książki "Amok", oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

Na 25 lat więzienia skazał wrocławski sąd 36-letniego Krystiana B., autora książki "Amok", oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem kochanka b. żony. Sam oskarżony nie czuje się winny i prosił wcześniej sąd o uniewinnienie. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratura oskarżyła Krystiana B. o to, że w listopadzie 2000 r. kierował zabójstwem "ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie" Dariusza J., którego podejrzewał o romans z byłą żoną. Najpierw B. miał pozbawić wolności Dariusza J., głodzić go przez trzy dni, a następnie skrępować ofiarę liną w taki sposób, aby uniemożliwić jej pływanie i wrzucił do Odry. W ten sposób utopił J.

Krystian B. jest autorem książki "Amok", w której znalazł się opis zabójstwa podobnego przypadku Dariusza J. Biegli uznali, że istnieją podobieństwa między postacią Chrisa z "Amoku" i Krystianem B. - danych biograficznych, środowiska społecznego, cech osobowości i sposobów reagowania.

Początkowo w toku śledztwa nie udało się ustalić zabójcy, więc je umorzono. Policja ponownie rozpoczęła dochodzenie w sprawie zabójstwa J. dopiero w 2005 r. W tym czasie B. podróżował po całym świecie. W toku śledztwa, B. raz przyznał się do zabicia Dariusza J. Nigdy później tego nie podtrzymał.

Tagi: prawo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz