Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autonomia Palestyńska. Rząd zerwie współpracę z Hamasem?

0
Podziel się:

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oskarżył radykalny ruch o przeszkadzanie rządowi w wypełnianiu swej funkcji w Strefie Gazy

Mahmud Abbas
Mahmud Abbas (wikimedia.org)
bESpvfUB

- podała dziś agencja Wafa.

_ Nie akceptujemy partnerstwa z Hamasem i jeśli sytuacja w Gazie, gdzie są równoległe władze, będzie trwać, to my jej nie zaakceptujemy _ - powiedział Abbas w sobotę wieczorem po przybyciu do Kairu na spotkanie Ligi Arabskiej.

W kwietniu, po latach podziałów Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP), gdzie umiarkowany ruch Fatah Abbasa jest największą z jej frakcji, i rządzący od 2007 roku w Gazie radykalny Hamas podpisali porozumienie pojednania zakładające utworzenie wspólnego rządu przejściowego i nowe wybory.

bESpvfUD

Choć w Ramalli działa nowy rząd, to sam Hamas faktycznie kieruje Strefą Gazy i po ofensywie izraelskiej na tę enklawę palestyńską praktycznie zawiesił porozumienie z Fatahem.

Czytaj więcej w Money.pl
Hamas w rządzie palestyńskim? USA... Izrael i Zachód uznają Hamas za organizację terrorystyczną i nie utrzymują z nim oficjalnych kontaktów.
Netanjahu: "Izrael nie wróci do rozmów" Mediatorem w rozmowach jest Egipt.
Izrael nasila ataki. Kolejnych 100 ofiar Izrael nasilił działania militarne w związku ze śmiercią w poniedziałek 10 żołnierzy.
bESpvfVe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)