Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Austria: Zrobił w domu muzeum ludzkich czaszek

0
Podziel się:

Mężczyzna ze wschodniej Austrii trzymał w domu 56 ludzkich czaszek i 55 innych kości - poinformowała policja.

Austria: Zrobił w domu muzeum ludzkich czaszek
(PAP/EPA)
bEJUJZrF

Mężczyzna ze wschodniej Austrii trzymał w domu 56 ludzkich czaszek i 55 innych kości - podała austriacka policja przywoływana przez agencję Reutera. Czeka go teraz proces o bezczeszczenie zwłok.

Policjanci kraju związkowego Burgenland, przy granicy z Węgrami, podali, że kolekcjoner kości wszedł w posiadanie szczątków bezprawnie, bez zgody kościoła, z którego je zabrał. Teraz musi wszystkie eksponaty zwrócić na miejsce.

47-letni sprawca przed miesiącem w jednym z kościołów namówił kościelnego, aby wpuścił go do krypty. Podkreślał przy tym, że przyjechał służbowo, aby zabezpieczyć kości i przewieźć je do muzeum. Zszedł do podziemi, wyjął niemal wszystkie szczątki, a potem zabrał je do własnego mieszkania.

bEJUJZrH

Policja wpadła na trop na podstawie anonimowego doniesienia, które mówiło, że ktoś na pchlim targu sprzedaje ludzkie czaszki i kości. Mężczyzna tłumaczył się policji, że wystawił szczątki na bazarze tylko w celach reklamy, aby przyciągnąć zwiedzających do swego prywatnego muzeum.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukradli biżuterię za kilkaset tysięcy. Ale wpadli Łupem sprawców padł towar o wartości kilkuset tysięcy złotych. Grozi im do 12 lat więzienia.
Korupcja w drogówce. Policjanci zatrzymani Policjanci mają od 28 do 47 lat. Są przesłuchiwani pod zarzutami przyjmowania korzyści majątkowych i przekroczenia uprawnień. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.
Staruch handlował narkotykami? Rusza proces Nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., jest oskarżony o handel amfetaminą. Nie przyznał się do zarzutów, opartych na zeznaniach świadka koronnego.
bEJUJZsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)