Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Australia zaostrza walkę z masową imigracją

0
Podziel się:

Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim tych ludzi, którzy docierają do Australii i domagają się azylu politycznego.

Kevin Rudd, premier Australii
Kevin Rudd, premier Australii (PAP/EPA)

Co roku do wybrzeży Australii przypływa na łodziach od kilku do kilkunastu tysięcy obcokrajowców; w ostatnich miesiącach więcej niż zwykle. Migranci często występują o azyl polityczny.

Do tej pory pozostawali oni na terenie Australii. Teraz, zgodnie z nową polityką rządu, będą oni przesiedlani do Papui Nowej Gwinei i tam będą czekali na decyzję. Chodzi o to, by uszczelnić granice, zapobiegać przemytowi ludzi, a także, by zniechęcić migrantów do grożącej śmiercią podróży słabymi łodziami przez niebezpieczne wody oceanu, sugerował premier Kevin Rudd.

_ A jeśli okaże się, że ci ludzie nie są prawdziwymi uchodźcami, zostaną odesłani z powrotem do swoich krajów lub do krajów trzecich _, podkreślał premier. Obserwatorzy zwracają uwagę, że decyzja rządu została ogłoszona przed tegorocznymi wyborami do parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Łódź tonie na morzu. 80 osób na pokładzie Łódź z nielegalnymi imigrantami tonie na morzu między Indonezją i Australią. Na pokładzie znajduje się około 80 osób.
Handel w niedzielę za zgodą pracowników? Zgodnie z propozycją posłów, zakaz objąłby hipermarkety, ale nie dotyczyłby małych, prywatnych sklepów.
Znowu zaostrzają przepisy w sprawie broni Wprowadzenie limitu pojemności magazynków i powszechne sprawdzanie przeszłości nabywców broni. Takie są założenia nowych regulacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)