Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Australia. Sąd ujął się za prostytutkami

0
Podziel się:

W australijskim stanie Queensland prostytutki mają prawo świadczyć usługi w pokojach motelowych.

Australia. Sąd ujął się za prostytutkami
(The Intrepid Traveler/CC/Flickr)

W australijskim stanie Queensland prostytutki mają prawo świadczyć usługi w pokojach motelowych - orzekł tamtejszy sąd, uznając, że właściciel motelu, który odmówił wynajęcia pokoju przedstawicielce najstarszego zawodu świata, dopuścił się dyskryminacji.

Właściciele hoteli i moteli w tym stanie nie kryją zaskoczenia - wydawało im się, że mają prawo decydować, jakiego rodzaju biznes może być prowadzony w ich obiektach.

Prostytucja jest w stanie Queensland legalna, natomiast zabroniona jest tam dyskryminacja z powodu zgodnej z prawem aktywności seksualnej.

Sprawę przeciwko właścicielowi motelu wniosła pewne prostytutka, która - gdy odmówiono jej wynajęcia pokoju na działalność "biznesową" - poczuła się dyskryminowana. Media informują, że owa pani domaga się 30 tys. australijskich dolarów odszkodowania.

Właściciel motelu zapowiada odwołanie. Twierdzi m.in., że prostytucji nie można uprawiać w takich miejscach jak motele już choćby z uwagi na obecność niepełnoletnich w takich obiektach.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak protestuje związek zawodowy prostytutek Kilkaset osób protestowało w Paryżu przeciwko planom walki z prostytucją zapowiedzianym przez nową socjalistyczną minister ds. kobiet Najat Vallaud-Belkacem.
"Polski" dom publiczny w Belfaście. Jest wyrok Milena Halina T., Sandra P. oraz Marta K. zostały stosunkowo łagodnie potraktowane przez sąd, ponieważ uznano, że w nierząd zaangażowały się dobrowolnie i same nie przymuszały innych.
To koniec fikcji. Legalizują domy publiczne Sąd Apelacyjny prowincji Ontario uznał, że, jak to się określa w Kanadzie, sex workers mają prawo pracować w domach publicznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)