Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atom w Korei. Reżim blisko broni jądrowej

0
Podziel się

Po raz ostatni komunistyczna Północ przeprowadziła próbę nuklearną w 2013 roku.

Atom w Korei. Reżim blisko broni jądrowej
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)
bEaazplx

Korea Północna _ w znaczącym stopniu _ osiągnęła technologie pozwalające na miniaturyzację głowic nuklearnych - podaje dziś południowokoreańska Agencja Yonhap, powołując się na dokumenty ministerstwa obrony. Po raz ostatni komunistyczna Północ przeprowadziła próbę nuklearną w 2013 roku.

Ocena potencjału nuklearnego Korei Północnej została zawarta w publikowanym co dwa lata przez południowokoreańskie ministerstwo obrony dokumencie. Wynika z niego, że od ostatniej próby jądrowej komunistyczna Północ rozwinęła technologie, których ukoronowaniem ma być miniaturyzacja głowic nuklearnych. Według władz w Seulu program zagraża nie tylko regionowi, ale także Stanom Zjednoczonym.

Jak pisze Agencja Yonhap - po raz pierwszy zaprezentowano analizę technologiczną północnokoreańskiego programu jądrowego. Oceny ryzyka dokonano po analizie testów rakiety, której w grudniu 2012 roku udało się wynieść na orbitę północnokoreańskiego satelitę. Do tej pory Pjongjang nie pokazał głowic z ładunkiem nuklearnym, ale zdaniem ekspertów z Korei Południowej i USA już ma takie możliwości.

bEaazplz
Czytaj więcej w Money.pl
Korea Płd. proponuje Pjonjangowi rozmowy Chodzi o sprawę łączenia rodzin rozdzielonych od czasów wojny koreańskiej.
Jednoczą się przeciwko Korei Północnej Korea Południowa, Japonia i Stany Zjednoczone wspólnie przeciwko zagrożeniu ze strony Korei Północnej.
Sąd nakazał likwidację partii. Przez sympatie Południowokoreański sąd konstytucyjny nakazał rozwiązanie małej lewicowej partii politycznej, której zarzucano propółnocnokoreańskie sympatie.
bEaazpma
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)