Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ataki terrorystyczne w Egipcie. Prezydent ostrzega...

0
Podziel się:

Według egipskiej agencji MENA był to już drugi atak na ten punkt kontrolny w pobliżu granicy z Libią w ciągu kilku miesięcy.

Ataki terrorystyczne w Egipcie. Prezydent ostrzega...
(AP/Fotolink/East News)

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi ostrzegł, że _ atak terrorystyczny _ na punkt kontrolny egipskiej straży granicznej w zachodniej muhafazie Nowa Dolina _ nie pozostanie bez odpowiedzi _. We wczorajszym ataku zginęło 21 egipskich żołnierzy.

_ - Terroryzm będzie wypleniony z każdego zakątka Egiptu _ - głosi oświadczenie szefa państwa. Po ataku na żołnierzy ogłoszono trzydniową żałobę.

Według rzecznika egipskiej armii z granatników ostrzelany został skład broni w punkcie kontrolnym, co spowodowało eksplozję. Zginęło 21 żołnierzy, a czterech zostało rannych. Ponadto egipskie służby przechwyciły jeszcze przed detonacją dwa samochody pułapki.

Rzecznik nazwał napastników _ terrorystami _. W ten sposób egipskie władze określają islamistycznych bojowników. Wcześniej egipskie media twierdziły, że byli to przemytnicy.

Źródła w służbach bezpieczeństwa utrzymują, że rebelianci płacą przemytnikom za transportowanie broni, w tym karabinów maszynowych i granatników, dla ich towarzyszy w Egipcie, który zmaga się z islamistyczną rebelią antyrządową na półwyspie Synaj. Bojownicy na Synaju zintensyfikowali ataki przeciwko egipskim żołnierzom i policjantom od obalenia przez armię w ubiegłym roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego. Naczelnym dowódcą sił zbrojnych był wtedy Sisi.

Według egipskiej agencji MENA był to już drugi atak na ten punkt kontrolny w pobliżu granicy z Libią w ciągu kilku miesięcy. W poprzednim ataku zginęło co najmniej pięciu żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt potępia działania Izraela. Wzywa do... Rozmowy z ministrami spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii i USA są częścią egipskich wysiłków zmierzających do powstrzymania rozlewu krwi.
Tu 99 proc. kobiet doświadczyło molestowania Sąd w Kairze skazał w środę pięciu mężczyzn na karę dożywotniego więzienia za ataki seksualne.
Krwawy atak islamistów w Egipcie. 8 zabitych Według świadków pocisk spadł przed zatłoczonym sklepem na południu miasta, w pobliżu siedziby sił bezpieczeństwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)