Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
23.08.2013 08:49

Ataki na kobiety w Indiach. Młoda fotoreporterka ofiarą zbiorowego gwałtu

Według mediów dwaj mężczyźni napadli na kobietę wczoraj wieczorem w dawnej fabryce tekstyliów, która obecnie stoi w ruinie. Kobieta robiła tam fotografie

Podziel się
Dodaj komentarz
(mckaysavage/CC/Flickr)

23-letnia fotoreporterka padła ofiarą zbiorowego gwałtu w Bombaju - poinformowała indyjska policja. Kobietę zaatakowało co najmniej trzech mężczyzn, gdy robiła zdjęcia w opuszczonej fabryce. Kolejny gwałt zbiorowy wywołał oburzenie w Indiach.

Według mediów dwaj mężczyźni napadli na kobietę w czwartek wieczorem w dawnej fabryce tekstyliów, która obecnie jest w stanie ruiny. Kobieta robiła tam fotografie dla czasopisma, w którym jest zatrudniona. Podczas pracy fotoreporterce towarzyszył jej przyjaciel. Napastnicy pobili go i związali, gdy próbował bronić kobiety.

Napastnicy zaciągnęli dziennikarkę w głąb opuszczonego budynku, zawołali trzech innych mężczyzn i zgwałcili ją - podała telewizja NDTV. Według innych doniesień gwałtu dokonało trzech mężczyzn. Kobieta z wieloma obrażeniami ciała trafiła do szpitala na południu Bombaju. Według NDTV jej stan jest stabilny. Policja zatrzymała 16 osób, które obecnie są przesłuchiwane.

Do ataku doszło w dawnej dzielnicy przemysłowej o nazwie Lower Parel, która obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się części Bombaju, pełną luksusowych apartamentów, centrów handlowych i barów.

Czwartkowy gwałt wywołał poruszenie w mediach społecznościowich. Wielu internautów jest w szoku, że gwałt miał miejsce w Bombaju, uważanym za najbezpieczniejsze dla kobiet miasto w Indiach.

W grudniu 2012 roku podobny gwałt zbiorowy w stolicy Indii Delhi na 23-letniej studentce wywołał falę oburzenia i protestów ulicznych w całym kraju. Brutalny atak na kobietę, która na skutek odniesionych obrażeń zmarła, sprawił, że w Indiach, gdzie tradycyjnie dominują mężczyźni, zaczęto krytykować sposób, w jaki traktowane są kobiety. Zaostrzono kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Nękali i oblali kwasem ponad tysiąc kobiet W Indiach atak kwasem poprzedzony jest zazwyczaj uporczywym nękaniem i odrzuconymi zalotami mężczyzn.
Przemoc wobec kobiet ma skalę epidemii Większość kobiet atakowana jest lub krzywdzona przez własnych mężów lub partnerów.
Desperacka ucieczka przed gwałcicielem Brytyjka wyskoczyła z balkonu hotelu, na północy Indii, uciekając przed mężczyzną, który wdarł się do jej pokoju.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz