Notowania

Przejdź na
indie
01.09.2013 12:35

Ataki na kobiety w Indiach. Media oburzone wyrokiem dla najmłodszego sprawcy gwałtu zbiorowego

- Równie dobrze, skoro wyrok za okropne przestępstwa, jak gwałt i morderstwo, wynosi trzy lata, możecie uwolnić młodocianego - powiedziała po werdykcie matka ofiary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mckaysavage/CC/Flickr)

Indyjskie media zareagowały z oburzeniem na wyrok skazujący w sobotę 18-latka na trzy lata więzienia za udział w gwałcie zbiorowym w grudniu ubiegłego roku w Delhi.

Zbiorowy gwałt, w wyniku którego, 23-letnia kobieta zmarła, wywołał falę demonstracji w całym kraju i ma doprowadzić do podwyższenia przez parlament kar dla nieletnich sprawców tego rodzaju przestępstwa.

Skazany, wówczas 17-letni, sądzony, jako nieletni i pięciu dorosłych mężczyzn 16 grudnia zwabiło 23-letnią kobietę i jej przyjaciela do autobusu w Delhi, w którym zgwałcili ją kilkakrotnie, zadali obrażenia wewnętrzne metalowym prętem i pobili jej towarzysza, po czym nagich oboje wyrzucili na drogę.

Oskarżony nie przyznał się do żadnego z 13 postawionych mu zarzutów, obejmujących gwałt, rabunek i morderstwo. Karę odbędzie w zakładzie poprawczym, a miesiące spędzone w areszcie będą zaliczone w poczet kary.

_ - Równie dobrze, skoro wyrok za okropne przestępstwa, jak gwałt i morderstwo, wynosi trzy lata, możecie uwolnić młodocianego _ - powiedziała po werdykcie matka ofiary. Zapowiedziała, że złoży apelację od wyroku; jej zdaniem chłopak powinien otrzymać karę dożywocia.

_ Będzie w poprawczaku oglądał telewizję i grał w gry komputerowe _ - pisał dziennik _ Hindustan Times _, cytując źródła policyjne, jakoby najmłodszy ze sprawców był najbardziej brutalny.

Według _ Times of India _ sąd dla nieletnich pozbawił sprawiedliwości rodzinę ofiary.

_ Parodia wymiaru sprawiedliwości: młody gwałciciel faktycznie wymknął się sprawiedliwości _ - uważa tabloid _ Mail Today _.

Obecnie Sąd Najwyższy w Indiach rozważa petycję złożoną przez opozycyjnego polityka i prawnika Subramaniana Swamy'ego, który domaga się nowej interpretacji prawa - aby przed decyzją o powierzeniu sprawy sądom dla nieletnich dokonywano oceny emocjonalnej, intelektualnej i umysłowej dojrzałości młodocianych sprawców przestępstw.

Swamy zamierza złożyć apelację od wyroku w sprawie 18-latka, jeśli Sąd Najwyższy zaaprobuje jego wniosek.

W Indiach doszło w ubiegłym roku do ok. 33 tys. przestępstw popełnionych przez nieletnich; była to największa liczba w ciągu dziesięciolecia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbiorowy gwałt w Indiach. Podejrzani są... Indyjska policja aresztowała już wszystkich pięciu mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie młodej fotoreporterki w Bombaju.
Fotoreporteka ofiarą zbiorowego gwałtu Według mediów dwaj mężczyźni napadli na kobietę wczoraj wieczorem w dawnej fabryce tekstyliów, która obecnie stoi w ruinie. Kobieta robiła tam fotografie
W Indiach to już plaga. Zapadł pierwszy wyrok 18-latek jako pierwszy został skazany na trzy lata więzienia za udział w grudniowym gwałcie zbiorowym.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz