Notowania

meksyk
27.07.2012 07:23

Ataki na dziennikarzy w Meksyku. Mają w końcu ścigać winnych

Od 2000 roku doszło do 126 ataków na dziennikarzy lub ich redakcje w Meksyku, z czego tylko 24 przypadki były ścigane sądownie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(scazon/CC/Flickr)

Od 2000 roku doszło do 126 ataków na dziennikarzy lub ich redakcje w Meksyku, z czego tylko 24 przypadki były ścigane sądownie. Jedynie w dwóch sprawach doszło do skazania winnych - poinformowały meksykańskie władze.

Według rządowej komisji ds. praw człowieka, w ciągu dwunastu lat w Meksyku zginęło 82 dziennikarzy, a 16 zaginęło. W okresie tym doszło do 28 ataków na siedziby mediów lub samochody reporterów.

Komisja wyraziła nadzieję, że nowa ustawa mająca na celu ochronę dziennikarzy i działaczy praw człowieka zmniejszy poziom bezkarności przestępców.

Agencja Associated Press zauważa, że dane dotyczące ataków na dziennikarzy różnią się. Według specjalnego prokuratora ds. przestępstw przeciwko dziennikarzom w Meksyku tylko od 2006 roku w kraju tym zginęło 67 dziennikarzy, a 14 zaginęło.

Organizacja _ Reporterzy bez granic _ uznała w 2011 roku Meksyk za najbardziej niebezpieczny kraj świata po Pakistanie oraz Iraku. Od 2006 roku walki między gangami narkotykowymi i terror, który szerzą w całym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamordowali 19 dziennikarzy. Co się dzieje? W Meksyku i Pakistanie wzrosła liczba niewyjaśnionych morderstw dziennikarzy.
Gigantyczny kontrakt. Zamówili 100 samolotów W sumie wydadzą na to niemal 11 miliardów dolarów. To największa inwestycja w historii meksykańskiego lotnictwa
Tam aresztowali najgroźniejszego przestępcę Amerykanin Vincent Legrend Walters, jeden z najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych w USA przestępców, został zatrzymany w Meksyku.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz