Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ataki islamistów w Nigerii. Od początku 2012 roku zginęło 12 tys.osób

0
Podziel się:

56 żołnierzy i policjantów zostało zabitych dziś w trzech atakach
Al-Kaidy na bazy i inne obiekty armii oraz sił bezpieczeństwa w prowincji Szabwa na południu Jemenu.

Ataki islamistów w Nigerii. Od początku 2012 roku zginęło 12 tys.osób
(Polaris Images/East News)
bFelvYid

56 żołnierzy i policjantów zostało zabitych w trzech atakach Al-Kaidy na bazy i inne obiekty armii oraz sił bezpieczeństwa w prowincji Szabwa na południu Jemenu - poinformowały źródła wojskowe w Sanie, na które powołuje się AFP.

Reuters pisze o dwóch atakach i około 30 zabitych. Najkrwawszy zamach, w którym śmierć poniosło 38 jemeńskich żołnierzy, miał miejsce w bazie wojskowej niedaleko miasta Atak w prowincji (muhafazie) Szabwa.

Jak pisze AFP, samochód wyładowany materiałami wybuchowymi sforsował bramę bazy, wjechał na jej teren, po czym eksplodował.

bFelvYif

Jednocześnie inny zamachowiec samobójca wysadził w powietrze samochód niedaleko punktu kontrolnego armii w al-Nuszejmie. Wskutek wybuchu śmierć poniosło 10 żołnierzy.

Trzeci atak wymierzony był w bazę jednostek specjalnych policji w mieście Majfaa; zginęło w nim ośmiu funkcjonariuszy.

Do zamachów na razie nikt jeszcze się nie przyznał, ale źródła wojskowe w Jemenie przypisują je bardzo aktywnym na południu i wschodzie tego kraju ekstremistom z Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP).

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich i przyczółkiem AQAP - organizacji od kilku lat traktowanej przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy, odpowiedzialny za próby zamachów bombowych na samoloty pasażerskie.

bFelvYil

USA atakują terrorystów AQAP ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu, używając samolotów bezzałogowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Al-Kaida chce wykrwawić Amerykę Zawahiri podkreślił, że mudżahedini mogą pokonać Amerykę, dokonując ataków na jej terytorium.
Ambasada Wielkiej Brytanii w Jemenie otwarta USA, Francja i Wielka Brytania, a także inne kraje zachodnie, tymczasowo zamknęły ambasady w Jemenie 4 sierpnia.
Płacą złotem za zabijanie Amerykanów. Ile? Za zabicie amerykańskiego ambasadora w Jemenie oferuje równowartość około 60 tys. dolarów w postaci trzech kilogramów złota.
bFelvYiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)