Notowania

ataki hakerów
12.01.2015 20:43

Ataki hakerów we Francji. Dżihadyści zaatakowali w internecie

Strony internetowe kilkuset francuskich instytucji zostały zaatakowane przez hakerów, którzy przedstawiają się jako cyberdżihadyści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ivan David Gomez Arce/Flickr.com/CC 2.0)

Strony internetowe kilkuset francuskich instytucji zostały zaatakowane przez hakerów, którzy przedstawiają się jako cyberdżihadyści i zamieszczają na portalach takie hasła jak _ Allah jest wielki _ i _ Śmierć Francji _ - podaje w poniedziałek agencja AFP.

Od dnia zamachu na tygodnik _ Charlie Hebdo _ doszło do bardzo wielu podobnych włamań na strony internetowe. Na czarnym tle pojawia się napis #OpFrance, który jest podpisem hakerów, a następnie kolejne hasła, jak _ Nie ma Boga nad Allaha _, _ Śmierć Charliemu _ czy dłuższe wyznania wiary, jak _ Zaświadczam, że nie ma Boga nad Allaha, zaświadczam, że Mahomet jest jego prorokiem _.

Na innych stronach internetowych włączono przekierowania, które odsyłają do portali propagujących radykalne hasła islamistyczne.

_ - Nigdy jeszcze nie mieliśmy do czynienia z tak dużą kampanią zorganizowaną w tak krótkim czasie _ - mówi ekspert do spraw bezpieczeństwa informatycznego z firmy Solucom Gerome Billois. W jego ocenie cyberdżihadyści włamali się co najmniej na kilkaset stron internetowych.

Podobną techniką posłużyli się jednak hakerzy z grupy Anonymous, którzy po zamachu na francuski tygodnik satyryczny wypowiedzieli wojnę islamistom i atakują ich strony internetowe. Grupa, która identyfikuje się na Twitterze wpisem @OpCharlieHebdo, przedstawiająca się jako należąca do społeczności Anonymousa, zapowiedziała _ masowe _ retorsje tuż po zamachu.

Również w poniedziałek hakerzy, którzy twierdzą, że są sympatykami dżihadystów z organizacji Państwo Islamskie, włamali się na konto amerykańskiego Centralnego Dowództwa (CENTCOM) na Twitterze.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostra krytyka Obamy. Powodem nieobecność Wśród około 50 zagranicznych przywódców, którzy uczestniczyli w Paryżu w "marszu republiki" przeciwko terroryzmowi, nie było prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Żydowskie szkoły pod specjalną ochroną _ Prawdopodobnie istnieją ewentualni wspólnicy zamachowców _ - poinformował premier Francji Manuel Valls.
4 mln ludzi na ulicach. Francja zjednoczona _ Gdy minie czas żałoby i emocji, nasz kraj zwróci się ku przyszłości już z innej perspektywy _.
Tagi: ataki hakerów, dżihadyści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz