Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak z maczetami na ośrodek imigrantów

0
Podziel się:

Jedna osoba zginęła, a prawie 80 zostało rannych w
wczoraj, drugiego dnia zamieszek, do których doszło w zarządzanym przez Australię ośrodku dla nielegalnych imigrantów na terenie Papui-Nowej Gwinei.

Atak z maczetami na ośrodek imigrantów

Jedna osoba zginęła, a prawie 80 zostało rannych wczoraj, drugiego dnia zamieszek, do których doszło w zarządzanym przez Australię ośrodku dla nielegalnych imigrantów na terenie Papui-Nowej Gwinei - poinformowały dzisiaj australijskie władze.

Stan 13 rannych określa się jako ciężki. Jedna osoba jest w stanie krytycznym po urazie czaszki, a inna ma rany postrzałowe; obu najciężej rannych przewieziono na leczenie do Australii.

Australijski minister ds. imigracji Scott Morrison powiedział, że do zamieszek doszło, gdy imigranci przebywający w obozie na wyspie Manus sforsowali ogrodzenie i starli się z papuańską policją. Jak poinformował, w ciągu minionych 48 godzin w obozie doszło do kulminacji przemocy. W niedzielę wieczorem z tego ośrodka uciekło 35 imigrantów ubiegających się o azyl.

Morrison zapowiedział wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Według przedstawicieli ugrupowania broniącego praw uchodźców przyczyną wybuchu niepokojów był atak mieszkańców niezadowolonych z istnienia obozu. Według tej wersji uzbrojeni w maczety, pałki i kamienie ludzie zaatakowali ośrodek, a imigranci zbiegli z niego w obawie o życie.

W zarządzanych przez Australię ośrodkach dla nielegalnych imigrantów na wyspach Manus oraz Nauru przebywają imigranci na czas rozpatrywania ich wniosków o azyl. Imigranci, w większości afgańscy, pakistańscy, somalijscy i syryjscy, przypływają głównie z Indonezji na przeładowanych i często będących w złym stanie technicznym łodziach. Dla wielu podróż kończy się tragicznie.

Zaostrzenie w ubiegłym roku polityki imigracyjnej przez Australię, która na czas rozpatrywania wniosków azylowych odsyła imigrantów do zamkniętych ośrodków, zostało ostro skrytykowane przez Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/12/m79116.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/australia;zaostrza;polityke;wobec;nielegalnych;imigrantow,160,0,1458336.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Australia zaostrza politykę antyimigracyjną
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m74613.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kajak;pelen;narkotykow;udaremniono;wielki;porzemyt;narkotykow,115,0,1476979.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kajak pełen narkotyków? Udaremniono przemyt
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/39/m296999.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czesc;niemcow;potepia;szwajcarow;za;,225,0,1475553.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Część Niemców potępia Szwajcarów za...
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m241905.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/polacy;na;wyspach;nie;lubia;juz;emigrantow,195,0,1475267.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polacy na Wyspach nie lubią już emigrantów
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)