Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w syrii
01.09.2013 14:00

Atak USA na Syrię. Opozycja liczy, że Kongres USA wyda zgodę na atak

Opozycja syryjska jest rozczarowana odwlekaniem decyzji o ataku na wojska prezydenta Al-Asada - poinformowała Narodowa Rada Syryjska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Opozycja syryjska jest _ rozczarowana _ decyzją prezydenta USA Baracka Obamy przekazującą sprawę działań militarnych wobec Syrii do Kongresu - poinformował w niedzielę Samir Naszar z Narodowej Rady Syryjskiej.

Naszar powiedział w rozmowie telefonicznej z Bejrutu z agencją AFP, że opozycja _ oczekiwała na bezpośredni i bliski atak, lecz myślimy, że Kongres go zaakceptuje _.

Wyraził zadowolenie, że prezydent _ Obama opowiedział się za atakiem, choć opóźnionym o dziewięć dni _.

_ - Poczuliśmy się rozczarowani. Lecz po brytyjskim głosowaniu (w parlamencie) Barack Obama chciał wzmocnić swą pozycję i otrzymać wsparcie polityczne _ - dodał.

_ - Raport amerykańskiego wywiadu zawiera niezbite dowody odpowiedzialności reżimu za atak chemiczny. Członkowie Kongresu zrozumieją, że kontekst jest całkiem różny w porównaniu z Irakiem _ - podkreślił.

Projekt przekazanej do Kongresu uchwały upoważnia Obamę do akcji wojskowej wobec Syrii, gdyż prezydent uznaje takie działania za konieczne i odpowiednie, by osiągnąć cel, którym jest zapobieżenie ponownemu użyciu broni chemicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria wobec ataku USA jest bez szans? Brytyjski tygodnik _ The Observer _ uważa, że syryjskie wojsko nie wytrzyma powietrznego ataku Stanów Zjednoczonych.
Szwecja krajem podwyższonego zagrożenia? Sztokholm przygotowuje się do przyszłotygodniowej wizyty prezydenta Baracka Obamy.
Ostra reakcja Kremla na słowa Obamy Rzecznik rosyjskiego MSZ stwierdził, że jednostronne użycie siły, bez zgody ONZ, będzie stanowiło poważne naruszenie prawa międzynarodowego i przyniesie kolejne ofiary.
Tagi: konflikt w syrii, atak na Syrię, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz