Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak USA na Syrię. Opozycja liczy, że Kongres USA wyda zgodę na atak

0
Podziel się:

Opozycja syryjska jest rozczarowana odwlekaniem decyzji o ataku na wojska prezydenta Al-Asada - poinformowała Narodowa Rada Syryjska.

Atak USA na Syrię. Opozycja liczy, że Kongres USA wyda zgodę na atak
(PAP/EPA)

Opozycja syryjska jest _ rozczarowana _ decyzją prezydenta USA Baracka Obamy przekazującą sprawę działań militarnych wobec Syrii do Kongresu - poinformował w niedzielę Samir Naszar z Narodowej Rady Syryjskiej.

Naszar powiedział w rozmowie telefonicznej z Bejrutu z agencją AFP, że opozycja _ oczekiwała na bezpośredni i bliski atak, lecz myślimy, że Kongres go zaakceptuje _.

Wyraził zadowolenie, że prezydent _ Obama opowiedział się za atakiem, choć opóźnionym o dziewięć dni _.

_ - Poczuliśmy się rozczarowani. Lecz po brytyjskim głosowaniu (w parlamencie) Barack Obama chciał wzmocnić swą pozycję i otrzymać wsparcie polityczne _ - dodał.

_ - Raport amerykańskiego wywiadu zawiera niezbite dowody odpowiedzialności reżimu za atak chemiczny. Członkowie Kongresu zrozumieją, że kontekst jest całkiem różny w porównaniu z Irakiem _ - podkreślił.

Projekt przekazanej do Kongresu uchwały upoważnia Obamę do akcji wojskowej wobec Syrii, gdyż prezydent uznaje takie działania za konieczne i odpowiednie, by osiągnąć cel, którym jest zapobieżenie ponownemu użyciu broni chemicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria wobec ataku USA jest bez szans? Brytyjski tygodnik _ The Observer _ uważa, że syryjskie wojsko nie wytrzyma powietrznego ataku Stanów Zjednoczonych.
Szwecja krajem podwyższonego zagrożenia? Sztokholm przygotowuje się do przyszłotygodniowej wizyty prezydenta Baracka Obamy.
Ostra reakcja Kremla na słowa Obamy Rzecznik rosyjskiego MSZ stwierdził, że jednostronne użycie siły, bez zgody ONZ, będzie stanowiło poważne naruszenie prawa międzynarodowego i przyniesie kolejne ofiary.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)